Fabryka dachówek CREATON w Widziszewie oczami pracowników

Fabryka dachówek CREATON w Widziszewie oczami pracowników

„Sukces firmy tworzą ludzie – dysonujący wiedzą i doświadczeniem, odważnie podejmujący wyzwania, harmonijnie ze sobą współpracujący. W CREATON Polska stawiamy na relacje, wspieramy się, inspirujemy do rozwoju i pokazujemy, że w każdej sytuacji można znaleźć konstruktywne rozwiązanie” – mówi Monika Lipińska, Kierownik Działu HR. Z okazji 10-lecia zakładu w Widziszewie pokazujemy, jak wygląda CREATON oczami pracowników. 

 

Przedstawiamy 10 ekspertów pracujących w fabryce, którzy dzielą się swoimi historiami.

Marcin, Kierownik magazynu

Marcin, Kierownik magazynu

Tematyka dotycząca gliny towarzyszyła mi od najmłodszych lat, głównie ze względu na to, że mój ojciec pracował w jednej z pobliskich cegielni. Jak tylko w lokalnych mediach zaczęły pojawiać się pierwsze informacje o budowie w naszej okolicy najnowocześniejszego zakładu dachówki ceramicznej w Europie, zdecydowałem, że koniecznie muszę tu pracować. Swoją karierę w firmie zaczynałem od stanowiska magazyniera, miałem przyjemność rozładowywać w magazynie pierwszą partię dachówki TITANIA, która została wyprodukowana w naszym widziszewskim zakładzie. Dziś patrząc z perspektywy dziesięciu przepracowanych tu lat, z dumą mogę powiedzieć, że jest to moje miejsce.

Mateusz, Magazynier

Mateusz, Magazynier

W firmie pracuję już 10 lat. Do moich obowiązków należy przygotowywanie przesyłek kurierskich oraz realizacja zadań związanych z funkcjonowaniem magazynu. Nasza firma bardzo szybko się rozwija, przez ten czas bardzo rozbudowała się powierzchnia magazynowa, powstało centrum szkoleniowe dla dekarzy – Akademia CREATON. Praca w firmie daje mi dużo satysfakcji. Dodatkowo duże znaczenie ma dla mnie fakt, że jest ona zlokalizowana niedaleko mojego domu. Dzięki temu spędzam więcej czasu z córką lub realizuję moje rowerowe zainteresowania. Zwykle dojeżdżam do pracy rowerem, co pozwoliło mi przygotować się na wakacyjną wyprawę ze znajomymi nad morze. Przejechaliśmy ponad 340 km.

Mikołaj, Specjalista ds. magazynu części zamiennych

Mikołaj, Specjalista ds. magazynu części zamiennych

Trzy lata temu zdecydowałem, że czas na zmiany. Zrezygnowałem z pracy w branży części samochodowych i zatrudniłem się w magazynie części zamiennych w fabryce CREATON w Widziszewie. Moim zadaniem jest dbanie o to, aby maszyny w naszym zakładzie mogły pracować 24 godziny na dobę bez żadnych problemów, aby nie zabrakło żadnej z ponad 3,5 tysiąca potrzebnych części. W „tej branży” działam już 16 lat, a zdobyte doświadczenie wykorzystuję w pracy oraz realizując swoją pasję. Jest nią renowacja zabytkowych samochodów – obecnie CITROEN z 1939 r. Mam nadzieję, że to auto za jakiś czas zagości na jednym z naszych firmowych pikników.

 

Iza, Starszy operator produkcji

Iza, Starszy operator produkcji

Dużo się zmieniło przez prawie 10 lat mojej obecności tutaj. Fabryka jest bardzo innowacyjna, nowoczesna, jest jedną z największych w okolicy. Dzięki dużej automatyzacji procesów mam możliwość pracy na dwóch stanowiskach, dzięki czemu nie jest ona nudna. Pracujemy w miłej atmosferze, mam fajnych współpracowników. Zaczynam dzień z uśmiechem na twarzy, lubię tu pracować. Nawet mimo systemu czterozmianowego, który może niektórych zniechęcać. Nie żałuję, że tutaj jestem, tego, że zamieniłam pracę w sklepie na fabrykę. Tak naprawdę tryb czterobrygadowy daje więcej czasu na realizowanie różnych rodzinnych obowiązków. Zdecydowanie poleciłabym pracę w CREATONIE.

Przemysław, Starszy operator produkcji

Przemysław, Starszy operator produkcji

Ponad 10 lat temu, kiedy zostałem zatrudniony w firmie, zakład był praktycznie w budowie. Nie było jeszcze żadnej produkcji. Przyjeżdżały do nas poszczególne maszyny, a my wykonywaliśmy dużo prac typowo monterskich. Na naszych oczach powstawała linia produkcyjna, z której w niedalekiej przyszłości miała zjechać pierwsza partia dachówki TITANIA. Mogę powiedzieć, że od początku funkcjonowania zakładu ogromną wagę przywiązujemy do jakości gliny, z której robione są nasze dachówki. Wydobywana jest ona z pobliskiej kopalni, a następnie odpowiednio leżakowana i przygotowywana do produkcji. Dzisiaj tworzymy zgrany zespół świetnie dogadujących się ekspertów.

Michał, Starszy operator produkcji

Michał, Starszy operator produkcji

W ciągu 5 lat pracy w firmie zdobyłem doświadczenie na pięciu stanowiskach. Zaczynałem od operatora pras, a obecnie pracuję jako operator pieca i powierzono mi rolę zastępcy kierownika zmiany. Praca na tak zwanym „piecu” wymaga bardzo dobrej organizacji czasu oraz wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Podobnie jest z rolą zastępcy. Jestem odpowiedzialny nie tylko za siebie, również za kolegów. Lubię to, staram się rozwijać zawodowo w tym kierunku. Uczestniczę w szkoleniach. Z kolegami tworzymy zgraną paczkę, wielu z nich posiada długoletni staż pracy. Generalnie obserwuję coraz mniej rotacji na stanowiskach, ludzi szukających pracy „sezonowej”.

Agnieszka, Starszy operator produkcji

Agnieszka, Starszy operator produkcji

12.12.12 – dokładnie pamiętam datę mojego przyjścia do firmy. Był to trudny czas, ponieważ pracy wtedy nie było, dlatego byłam przeszczęśliwa, że zostałam tutaj zatrudniona. Dzisiaj mogę powiedzieć, że jestem spełniona pod względem prywatnym oraz zawodowym. Nabyłam dużo doświadczenia pracując kolejno na pięciu różnych stanowiskach, zaczynając od kontroli jakości. Przez te wszystkie lata zdobyłam ogromną wiedzę na temat dachówek i akcesoriów ceramicznych. Mimo, że jest to momentami ciężka praca, to daje bardzo dużo satysfakcji. Dzięki systemowi czterozmianowemu starcza mi czasu dla rodziny oraz mojego 16-miesięcznego wnusia. A w wolnych chwilach…. realizuję moją motocyklową pasję.

Jakub, Starszy operator produkcji

Jakub, Starszy operator produkcji

Swoją historię z CREATONEM zacząłem od pracy wakacyjnej. Po dwóch, trzech miesiącach zdecydowałem, że jest to idealne miejsce, aby się rozwijać. Stwierdziłem, że zostanę tu na dłużej, i tak w firmie jestem od 7 lat. Przez ten czas poznałem od podszewki linię angobowania. Zajmuję się szkliwieniem produktu, czuwam nad różnymi parametrami tego etapu produkcji, przygotowuję produkt do wypalenia. Odbyłem wiele szkoleń, dzięki którym zdobyłem nowe umiejętności zawodowe, na przykład obsługa suwnicy, wózków elektrycznych czy akumulatorowych. Zdecydowanie poleciłbym pracę w CREATONIE, ponieważ jest rodzinna atmosfera, wspaniała kultura pracy oraz mili, sympatyczni i kompetentni ludzie.

Weronika, Specjalista ds. zapewnienia jakości

Weronika, Specjalista ds. zapewnienia jakości

Pracuję w CREATONIE od października 2012 roku. Jestem odpowiedzialna między innymi za nadzór nad wynikami badań, tworzenie dokumentacji i raportów jakościowych, nadzór nad urządzeniami pomiarowymi. Jednym słowem czuwam ze współpracownikami nad tym, aby jak najlepsze produkty trafiały na dachy naszych klientów. Uważam, że każda z osób pracujących w fabryce daje z siebie maksimum możliwości. Współpraca pomiędzy poszczególnymi działami odbywa się na zasadzie efektywnego dialogu, nie do przecenienia jest również rodzinna atmosfera. Oczywiście zdążają się, jak to wszędzie, jakieś dobre nieporozumienia, jednak zawsze udaje nam się wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Michał, Specjalista ds. zakupów

Michał, Specjalista ds. zakupów

Firma daje ogromne możliwości w zakresie rozwoju zawodowego. W 2013 roku zaczynałem swoją karierę na produkcji, później było stanowisko magazyniera, następnie awans na brygadzistę, aż do obecnie pełnionej funkcji specjalisty ds. zakupów. Uważam, że największą wartością naszej firmy są ludzie. Każdego dnia realizując swoje obowiązki dajemy z siebie 100%. To dzięki zaangażowaniu pracowników możemy mówić o kolejnych sukcesach i innowacjach, wytrwałym dążeniu do celów. Wspólnie zbudowaliśmy wspaniałe miejsce pracy z twórczą atmosferą w 10 lat. Biorąc to pod uwagę, aż trudno sobie wyobrazić, co możemy wspólnie osiągnąć przez kolejną dekadę.

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.


Nasze bezpłatne poradniki

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.


Czytaj również

MAREK MARCHEWKA, DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY CREATON POLSKA SP. Z O.O.

CREATON POLSKA – LIDER NA RYNKU DACHÓWEK CERAMICZNYCHZapraszamy do lektury wywiadu z Panem Markiem Marchewką, Dyrektorem Zarządzającym CREATON Polska sp. z o.o., który został opublikowany w magazynie branżowym Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy „Nasz Dekarz”, nr 58/2021. Rozmowę przeprowadziła Iwona Szczepaniak, redaktor naczelna. Początek marki CREATON w Polsce przypada na lata dziewięćdziesiąte XX-tego wieku. W 1999 roku uruchomiona została nowoczesna, jak na tamte czasy, fabryka dachówek cementowych w Olkuszu...

INNOWACJE TECHNOLOGICZNE I PONAD 130-LETNIA TRADYCJA – DACHÓWKI CERAMICZNE CREATON

INNOWACJE TECHNOLOGICZNE I PONAD 130-LETNIA TRADYCJA – DACHÓWKI CERAMICZNE CREATON

- Wywiad z Janem Hejmo Inżynierem ds. Kontroli Procesów Produkcyjnych w CREATON Polska.
- Budowa zakładu produkcji dachówek ceramicznych w wielkopolskim Widziszewie była dla całej europejskiej grupy CREATON niezwykle ważnym przedsięwzięciem. Uruchomiona fabryka stała się jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie, podnosząc prestiż ponad 130-letniej marki CREATON. 
 

"A NAD NAMI TYLKO GWIAZDY" - ŚWIĘTUJEMY PODWÓJNY JUBILEUSZ

"A NAD NAMI TYLKO GWIAZDY" - ŚWIĘTUJEMY PODWÓJNY JUBILEUSZ


 

20 lat temu zaczęła się nasza polska historia. 23 czerwca 1999 roku w Olkuszu otworzyliśmy najnowocześniejszy ówcześnie zakład produkcyjny w całym koncernie ETEX Group, do którego należy nasza spółka. Ta przełomowa data to początek krajowej produkcji dachówek cementowych pod znaną w całej Europie renomowaną marką EURONIT, obecnie CREATON. 

 


Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.