"A nad nami tylko gwiazdy" - świętujemy podwójny jubileusz

"A nad nami tylko gwiazdy" - świętujemy podwójny jubileusz

20 lat temu zaczęła się nasza polska historia. 23 czerwca 1999 roku w Olkuszu otworzyliśmy najnowocześniejszy ówcześnie zakład produkcyjny w całym koncernie ETEX Group, do którego należy nasza spółka. 

Ta przełomowa data to początek krajowej produkcji dachówek cementowych pod znaną w całej Europie renomowaną marką EURONIT, obecnie CREATON. W tym miejscu należy podkreślić, że ta historia zaczęła się dużo wcześniej, już ponad 130 lat temu. Wtedy w 1884 roku Alois Berchtold założył pierwszy nowoczesny zakład produkujący dachówki ceramiczne w niemieckim Wertingen. Następnie, 50 lat później, Anton Ott uruchomił w Autenried swoją fabrykę pokryć ceramicznych. Połączenie tych dwóch organizacji w 1992 roku dało początek niemieckiej firmie CREATON Berchtold & Ott. Dzięki tak bogatej tradycji w wytwarzaniu ciężkich pokryć dachowych od samego początku mogliśmy czerpać wiedzę i doświadczenie z najstarszych i najlepszych fabryk w Europie.

Otwarcie olkuskiej fabryki to moment wyjątkowy. Nasi klienci mogli zapewnić sobie estetyczny i trwały dach, decydując się na krajowe pokrycia, zamiast importowanych z Niemiec. Posiadając w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną, obsługiwaną jedynie przez kilkunastu ludzi, mogliśmy wyprodukować do 15 milionów dachówek rocznie. 

Zakład produkcyjny CREATON w Olkuszu
Fabryka dachówek cementowych CREATON w Olkuszu

To wystarczało do pokrycia około 7500 domów. W Olkuszu produkowaliśmy dwa modele PROFIL S (obecnie – GÖTEBORG) i EXTRA (obecnie – HEIDELBERG).

Renoma dachówek cementowych i ogromne zainteresowanie na rynku sprawiły, że dziesięć lat po otwarciu zakładu w Olkuszu, 5 czerwca 2009 r. uruchomiliśmy kolejny – w Chojnicach, na Kaszubach. 

Dzięki tej fabryce firma zyskała dwie linie zdolne wytwarzać nawet 140 dachówek na minutę. Optymalizacja procesów produkcji, stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych zaowocowało opracowaniem nowoczesnych powierzchni DURATOP PRO i PLANAR. Do naszej oferty wprowadzona została także dachówka płaska model KAPSTADT.

Nieustająca pasja do pracy oraz poszukiwanie doskonałych rozwiązań sprawiają, że nieprzerwanie rozwijamy w naszym kraju bogatą, ponad 130-letnią tradycję, europejskiej marki najpiękniejszych dachów świata. Już od dwóch dekad dążymy do rozwoju podejmując kolejne wyzwania. Wynikiem tego było m.in. otwarcie w 2012 r. zakładu produkcyjnego dachówek ceramicznych w podpoznańskim Widziszewie.  

Dziś spoglądając wstecz, do czasów, gdy 20 lat temu tworzyliśmy fundamenty naszej historii, jednym z naszych pragnień było zostawienie własnego, niepowtarzalnego śladu w osiągnięciach architektury i budownictwa. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że CREATON Polska jest spełnieniem tych zamierzeń i świętować nasz podwójny jubileusz. 

 

Zapisz się do naszego Newslettera
i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.

 

Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż 249 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.