Dachówka ceramiczna czy dachówka cementowa - którą wybrać?

DACHÓWKA CERAMICZNA CZY CEMENTOWA – KTÓRĄ DACHÓWKĘ WYBRAĆ?

Kiedy stajemy przed decyzją dotyczącą zakupu materiału na pokrycie dachowe, myślimy o tym, że ma ono być przede wszystkim wytrzymałe, bezpieczne i oczywiście estetyczne. Dachówki ceramiczne czy cementowe, które będą lepsze? 

Aby nasz wybór był w pełni świadomy, a jego efekt satysfakcjonował właścicieli dachu, warto poznać oba typy dachówek. 

Przed ostateczną decyzją o wyborze nowego pokrycia dachowego warto jeszcze zasięgnąć opinii specjalistów. Eksperci doradzą, jaki materiał będzie najbardziej odpowiedni do danej konstrukcji i kąta nachylenia dachu oraz do budowlanych wytycznych zgodnych z miejscowym planem. 

Warto postawić na jakość. Najważniejsze jest, żeby nowy dach był nie tylko okazały i elegancki, ale też ekologiczny i trwały, tak by za jakiś czas nie przechodzić tego kosztownego procesu od nowa.

Dachówka ceramiczna - dlaczego warto ją wybrać?

Dachówka ceramiczna - zalety:

 • Naturalny surowiec: glina, glina, woda, ewentualnie pigmenty mineralne i powierzchnie szklane do wyrabiania powierzchni.
 • Wysokiej jakości, a szczególnie estetyczne pokrycie dachowe z łatwą instalacją.
 • Dostępny w szerokiej gamie kolorów, również w specjalnych kolorach.
 • Wybrane modele mogą być stosowane z minimalnym skokiem nachylenia poniżej 10°.
 • Rozbudowane oryginalne akcesoria wykonane z ceramiki i aluminium.
 • 100% nadający się do recyklingu: dachówki gliniaste mogą być szlifowane i całkowicie wprowadzane do procesu produkcyjnego.
 • Preferowane obszary zastosowania: domy jednorodzinne i podwójne, budynki mieszkalne, wille, kościoły, hotele, wysokiej jakości budynki.
Dachówka cementowa - dlaczego warto ją wybrać?

Dachówka cementowa - zalety:

 • Nowoczesny materiał: piasek, cement, woda, pigmenty barwne, ewentualnie akrylany.
 • Ekonomiczny materiał dachowy: dzięki atrakcyjnym cenom materiałów oraz niższym kosztom przetworzenia dzięki prostemu układaniu.
 • Zmniejsza zewnętrzny hałas nawet o 7 decybeli w porównaniu do innych materiałów dachowych.
 • Dostępne w standardowych kolorach i różnych liniach produktów.
 • Akcesoria systemowe z betonu, cementu z włókna, tworzywa sztucznego i metalu.
 • Technologia produkcji oszczędzająca energię, 100% nadający się do recyklingu.
 • Preferowane obszary zastosowania: domy jednorodzinne i podwójne, budynki mieszkalne, wille, hotele,.

 

ROZWIĄZANIA DACHOWE CREATON

Rozwiązania dachowe marki CREATON są uzupełnieniem wszystkich typów i modeli dachówek ceramicznych. Elementy kompleksowego systemu dachowego są spójne pod względem kształtu, kolorystyki i powierzchni. Zapewniają dachom wszystko co niezbędne, od rozwiązań konstrukcyjnych po eleganckie wykończenie. Pozwalają stworzyć na dachu harmonijną kompozycję o jednolitej barwie i fascynującej linii.

Klamry do dachówek CREATON

KLAMRY CREATON

Klamry do dachówek CREATON zapewniają skuteczne i trwałe mocowanie dachówki do łaty. Każda z grup dachówek ceramicznych znajdujących się w ofercie marki CREATON ma dedykowany rodzaj klamer.

Montaż odbywa się na zasadzie kilku prostych czynności, które znacznie skracają czas ułożenia dachówek na połaci oraz zwiększają precyzję montażu.

System komunikacji dachowej CREATON

KOMUNIKACJA DACHOWA

Do wchodzenia na dach opracowano specjalne systemy asekuracyjne CREATON, które charakteryzują się zabezpieczoną przed poślizgiem powierzchnią i są idealnie wkomponowane w konstrukcję dachu.

Elementy z aluminium zapewniają możliwość bezpiecznego wchodzenia na dach i wykonania czynności konserwacyjnych.

Wyłazy dachowe CREATON

WYŁAZY DACHOWE

Wyłazy dachowe znajdujące się w ofercie są kompatybilne ze wszystkimi dachówkami marki CREATON. Zapewniają łatwe wyjście na dach oraz efektywne doświetlenie pomieszczenia.
Wyłaz dachowy o wymiarach 45 x 55 cm dostępny jest w kolorze czerwonym lub czarnym. Termoizolacyjny wyłaz dachowy 55 x 78 cm – w kolorze antracytowym.
Każdy z dostępnych produktów jest otwierany na lewą lub prawą stronę.