CREATON W POLSCE – DWIE DEKADY ISTNIENIA I ZAUFANIE TYSIĘCY KLIENTÓW

CREATON W POLSCE 

CREATON Polska jest obecna na krajowym rynku już od ponad 20 lat. Przez ten czas firma zyskała uznanie w oczach dekarzy i zaufanie tysięcy klientów.  

Dachówki ceramiczne i cementowe marki CREATON wraz z oryginalnymi akcesoriami i elementami montażowymi to bogaty wachlarz sprawdzonych przez lata rozwiązań. Produkty dostępne w bogatej gamie kolorów i powierzchni to synonim najlepszego designu, doskonałej funkcjonalności i najdłuższej żywotności. 

Spółka posiada na terenie Polski dwa zakłady produkcyjne dachówek cementowych: 

 • w Olkuszu (województwo małopolskie),
 • w Chojnicach (województwo pomorskie)
 • oraz najnowocześniejszą w Europie fabrykę dachówek ceramicznych w Widziszewie (województwo wielkopolskie).
CREATON Polska - zakład produkcyjny w Widziszewie
CREATON w Europie - wyróżniająca się jakość od ponad 130 lat

CREATON W EUROPIE – WYRÓŻNIAJĄCA JAKOŚĆ OD PONAD 130 LAT

Historia europejskiej marki CREATON zaczęła się dużo wcześniej. Już ponad 130 lat temu. Wtedy w 1884 roku Alois Berchtold założył pierwszy nowoczesny zakład produkujący dachówki ceramiczne w niemieckim Wertingen. 

Następnie, 50 lat później, Anton Ott uruchomił w Autenried swoją fabrykę pokryć ceramicznych. 

Połączenie tych dwóch organizacji w 1992 roku dało początek niemieckiej firmie CREATON Berchtold & Ott. 

Spółka CREATON Polska od początku czerpała wiedzę i doświadczenie z najstarszych i najlepszych w Europie zakładów produkujących ciężkie pokrycia dachowe dla swoich klientów w kraju.

CREATON POLSKA I PARTNERZY HANDLOWI

Od początku istnienia firmy CREATON Polska przywiązujemy najwyższą wagę do budowania i zacieśniania relacji biznesowych. Dzięki naszym wieloletnim kontrahentom, których grono ciągle się powiększa, mamy możliwość nieustannego rozwoju. 

Nasze wspólne wysiłki sprawiają, że produkty marki CREATON dostępne są na terenie całej Polski i możemy zaspakajać rosnące wymagania rynku. 

Spółka CREATON Polska jest również odpowiedzialna za rozwój marki na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej:

 • na Ukrainie,
 • na Białorusi,
 • na Litwie, Łotwie, Estonii
 • w Czechach i na Słowacji
 • oraz w Obwodzie Kaliningradzkim, gdzie coraz częściej na dachach można spotkać nasze rodzime produkty.
CREATON Polska - Dystrybutorzy
CREATON Polska - Dystrybutorzy

Certyfikaty i polityki

CREATON Polska będąc członkiem Grupy kapitałowej TERREAL - CREATON stosuje zasady etyczne wynikające z Kodeksu Postępowania TERREAL - CREATON.

CREATON Polska od początku swojego istnienia sukcesywnie wdraża innowacyjne rozwiązania na różnych polach swojej aktywności, które zmierzają do wytwarzania i dostarczania Klientom najlepszej jakości ceramicznych i cementowych systemów dachowych. Mając na uwadze zaspokajanie wzrastających i ściśle określonych oczekiwań rynku, utrzymuje i doskonali System Zarządzania Jakością wg wymagań normy PN-EN ISO 9001:2015.

W trosce o środowisko Spółka podejmuje szereg proekologicznych przedsięwzięć. Jednym z nich jest utrzymywanie i doskonalenie Systemu Zarządzania Środowiskowego w oparciu o wymagania normy EN ISO 14001:2015, co zostało potwierdzone stosownymi certyfikatami.  Nowoczesna technologia produkcji i unikalna wiedza ekspertów z różnych dziedzin umożliwia zaproponowanie Klientom produktów, które powstają przy poszanowaniu zasobów naturalnych otaczającego nas świata.  CREATON Polska wdrożyła i certyfikowała również System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. W efekcie nieustannej optymalizacji i doskonalenia działań w 2020 zostały wprowadzone zmiany dostosowujące zgodność Systemu Zarządzania BHP do wymagań zawartych w normie PN-ISO 45001:2018.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W HISTORII FIRMY
 

 • 1884, Wertingen - Założenie przez Aloisa Berchtolda pierwszego nowoczesnego zakładu produkującego dachówkę ceramiczną
 • 1992 - Utworzenie spółki CREATON Berchtold & Ott z połączenia dwóch firm wytwarzających pokrycia ceramiczne – Aloisa Berchtolda z Wertingen i Antona Ott z Autenried.
 • 1997, Polska -  Powstanie firmy EURONIT sp. z o.o. sprzedającej w Polsce importowane z Niemiec dachówki cementowe pod marką EURONIT.
 • 1999, Olkusz  - Uroczyste otwarcie 23 czerwca w Olkuszu najnowocześniejszego ówcześnie w Europie zakładu produkującego dachówkę cementową.
 • 2008, Kraków - Rozpoczęcie działalności przedstawicielstwa niemieckiej firmy CREATON oferującej znane w całej Europie ze swej wysokiej jakości dachówki ceramiczne.
 • 2009, Chojnice - Powstanie na Kaszubach drugiej fabryki dachówek cementowych należących do CREATON Polska.
 • 2011, Olkusz  - Konsolidacja dwóch spółek CREATON Polska i EURONIT w jedną firmę – Etex Building Materials Polska, która sprzedaje importowane produkty ceramiczne i wytwarzane w kraju – cementowe.
 • 2012, Widziszewo - Uroczyste otwarcie zakładu dachówki ceramicznej, trzeciej i największej fabryki należącej do CREATON Polska. Rozpoczęcie produkcji krajowych dachówek ceramicznych.
 • 2016, Olkusz  - Zmiana nazwy firmy z Etex Building Materials Polska na CREATON Polska.
 • 2021 - Grupa CREATON zostaje częścią grupy TERREAL.