CREATON w Polsce – dwie dekady istnienia i zaufanie tysięcy klientów

CREATON w Polsce 

CREATON Polska jest obecna na krajowym rynku już od 25 lat. Przez ten czas firma zyskała uznanie w oczach dekarzy i zaufanie tysięcy klientów.  

Dachówki ceramiczne i cementowe marki CREATON wraz z oryginalnymi akcesoriami i elementami montażowymi to bogaty wachlarz sprawdzonych przez lata rozwiązań. Produkty dostępne w bogatej gamie kolorów i powierzchni to synonim najlepszego designu, doskonałej funkcjonalności i najdłuższej żywotności. 

Spółka posiada na terenie Polski dwa zakłady produkcyjne dachówek cementowych: 

 • w Olkuszu (województwo małopolskie),
 • w Chojnicach (województwo pomorskie)
 • oraz najnowocześniejszą w Europie fabrykę dachówek ceramicznych w Widziszewie (województwo wielkopolskie).
CREATON Polska - zakład produkcyjny w Widziszewie
CREATON w Europie - wyróżniająca się jakość od ponad 130 lat

CREATON w Europie – wyróżniająca jakość od ponad 130 lat

Historia europejskiej marki CREATON zaczęła się dużo wcześniej. Już ponad 130 lat temu. Wtedy w 1884 roku Alois Berchtold założył pierwszy nowoczesny zakład produkujący dachówki ceramiczne w niemieckim Wertingen. 

Następnie, 50 lat później, Anton Ott uruchomił w Autenried swoją fabrykę pokryć ceramicznych. 

Połączenie tych dwóch organizacji w 1992 roku dało początek niemieckiej firmie CREATON Berchtold & Ott. 

Spółka CREATON Polska od początku czerpała wiedzę i doświadczenie z najstarszych i najlepszych w Europie zakładów produkujących ciężkie pokrycia dachowe dla swoich klientów w kraju.

CREATON POLSKA I PARTNERZY HANDLOWI

 

Od początku istnienia firmy CREATON Polska przywiązujemy najwyższą wagę do budowania i zacieśniania relacji biznesowych. Dzięki naszym wieloletnim kontrahentom, których grono ciągle się powiększa, mamy możliwość nieustannego rozwoju. 

Nasze wspólne wysiłki sprawiają, że produkty marki CREATON dostępne są na terenie całej Polski i możemy zaspakajać rosnące wymagania rynku. 
 

Spółka CREATON Polska jest również odpowiedzialna za rozwój marki na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej:

CREATON Polska - Dystrybutorzy

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W HISTORII FIRMY

 • 1884, Wertingen - Założenie przez Aloisa Berchtolda pierwszego nowoczesnego zakładu produkującego dachówkę ceramiczną
 • 1992 - Utworzenie spółki CREATON Berchtold & Ott z połączenia dwóch firm wytwarzających pokrycia ceramiczne – Aloisa Berchtolda z Wertingen i Antona Ott z Autenried.
 • 1997, Polska -  Powstanie firmy EURONIT sp. z o.o. sprzedającej w Polsce importowane z Niemiec dachówki cementowe pod marką EURONIT.
 • 1999, Olkusz  - Uroczyste otwarcie 23 czerwca w Olkuszu najnowocześniejszego ówcześnie w Europie zakładu produkującego dachówkę cementową.
 • 2008, Kraków - Rozpoczęcie działalności przedstawicielstwa niemieckiej firmy CREATON oferującej znane w całej Europie ze swej wysokiej jakości dachówki ceramiczne.
 • 2009, Chojnice - Powstanie na Kaszubach drugiej fabryki dachówek cementowych należących do CREATON Polska.
 • 2011, Olkusz  - Konsolidacja dwóch spółek CREATON Polska i EURONIT w jedną firmę – Etex Building Materials Polska, która sprzedaje importowane produkty ceramiczne i wytwarzane w kraju – cementowe.
 • 2012, Widziszewo - Uroczyste otwarcie zakładu dachówki ceramicznej, trzeciej i największej fabryki należącej do CREATON Polska. Rozpoczęcie produkcji krajowych dachówek ceramicznych.
 • 2016, Olkusz  - Zmiana nazwy firmy z Etex Building Materials Polska na CREATON Polska.
 • 2021 - Grupa CREATON zostaje częścią grupy TERREAL.
 • 2024 - CREATON Polska zostaje częścią swisspor.