CREATON - Twój Partner

CREATON - POZNAJ NAS

CREATON to mająca ponad 130-letnie doświadczenie renomowana marka rozwiązań dachowych należąca do międzynarodowego koncernu swisspor. Wysoka jakość produktów marki CREATON jest efektem połączenia długiej tradycji w produkcji ciężkich pokryć dachowych z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

CREATON POLSKA

CREATON Polska od 25 lat oferuje najwyższej jakości dachówki ceramiczne i cementowe wraz z oryginalnymi akcesoriami i elementami montażowymi. Bogaty wachlarz sprawdzonych przez lata rozwiązań to synonim najlepszego designu, doskonałej funkcjonalności i najdłuższej żywotności. Na terenie Polski posiadamy 2 zakłady produkcyjne dachówek cementowych: w Olkuszu (województwo małopolskie) i w Chojnicach (województwo pomorskie) oraz najnowocześniejszą w Europie fabrykę dachówek ceramicznych w Widziszewie (województwo wielkopolskie). Pozostałe zakłady CREATON zlokalizowane są na terenie Europy, m.in. w Niemczech i na Węgrzech.


SIŁA CREATON TO: 

  • Wyróżniająca jakość wszystkich oferowanych produktów
  • Bogata oferta dopasowana do indywidualnych potrzeb
  • Poszanowanie środowiska i zasad zrównoważonego rozwoju
  • Niezawodne partnerstwo w relacjach z naszymi kontrahentami

CREATON – JEDNA Z NAJSTARSZYCH MAREK DACHOWYCH W EUROPIE

Historia dachówek ceramicznych marki CREATON sięga XIX wieku. Tradycje rzemieślnicze z przeszłości stanowią jej nierozerwalną część. Niemniej ważne są pasja oraz zaangażowanie towarzyszące od dekad wytwarzaniu dachówek, a także stałe doskonalenie technologii produkcji, zapewniające najwyższą jakość wszystkim wyrobom.

Historię dachówek liczy się w tysiącach lat. Już w antycznych czasach pokrycia z glinianych łupin zostały zastąpione przez pierwsze modele profilowane. Około 1000 lat p.n.e. w starożytnym Rzymie zaczęto stosować dachówki typu mnich-mniszka. Szybko stały się one popularne w obrębie całego basenu Morza Śródziemnego. W średniowieczu uznanie zyskały karpiówki, a w XV wieku na terenach Holandii zaczęto wyrabiać charakterystyczne dachówki falowane. Produkcja pokryć dachowych stanowiła domenę wyspecjalizowanych rzemieślników. Wypracowane przez nich tradycje odziedziczyli pierwsi przemysłowcy, wytwarzający w swoich zakładach dachówki na szeroką skalę. To właśnie w tym okresie – XIX wieku – rozpoczyna się również historia marki CREATON.
 

CREATON – JEDNA Z NAJSTARSZYCH MAREK DACHOWYCH W EUROPIE

Prezentacja nowej dachówki w zakładzie CREATON w  Dorfen - 1935 rok.

Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.