CREATON POLSKA TO M.IN. 3 FABRYKI I BLISKO 300 PRACOWNIKÓW

Na terenie naszego kraju posiadamy dwa zakłady produkcyjne dachówek cementowych: w Olkuszu (województwo małopolskie) i w Chojnicach (województwo pomorskie) oraz najnowocześniejszą w Europie fabrykę dachówek ceramicznych w Widziszewie (województwo wielkopolskie). 

Fabryka dachówek cementowych w Olkuszu (woj. małopolskie)

Fabryka dachówek cementowych w Olkuszu została uruchomiona 23 czerwca 1999 roku. Uroczyste otwarcie zakładu stanowi symboliczny początek obecności na krajowym rynku firmy CREATON Polska, ówcześnie EURONIT sp. z o.o. 

Zakład zajmujący teren ok. 4 hektarów został utworzony na terenie starej kopalni. W chwili ukończenia budowy był on najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie. Wyposażony został między innymi w zautomatyzowaną linię produkcji dachówek cementowych, do obsługi której wystarczy zaledwie kilkunastu pracowników. 

Obecnie zakład znajduje się w Olkuskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. W Olkuszu powstają trzy modele dachówki cementowej: KAPSTADT, GOTEBORG i HEIDELBERG.

CREATON Polska - Fabryka dachówek cementowych w Olkuszu
CREATON Polska - Fabryka dachówek cementowych w Chojnicach

Fabryka dachówek cementowych w Chojnicach (woj. pomorskie)

Druga fabryka produkująca dachówki cementowe marki CREATON została oficjalnie otwarta 5 czerwca 2009 roku w Chojnicach na Kaszubach. Nowy zakład wyposażono w dwie zautomatyzowane linie produkcyjne. 

Pozwoliły one na wytwarzanie dwóch modeli dachówek podstawowych i siedmiu dachówek funkcyjnych. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych zaowocowało opracowaniem atrakcyjnych pod względem wizualnym i trwałych powierzchni – PLANAR i DURATOP PRO. 

Pierwsza partia dachówek, był to GOTEBORG (wtedy PROFIL S), zjechała z linii produkcyjnej 12 lutego 2009 roku. 

W zakładzie w Chojnicach produkowane są dwa modele dachówki cementowej GOTEBORG i HEIDELBERG.

Fabryka dachówek ceramicznych w Widziszewie (woj. wielkopolskie)

Trzeci zakład należący do firmy CREATON Polska, to otwarta 19 września 2012 roku fabryka dachówek ceramicznych. Zlokalizowana pod Poznaniem, we wsi Widziszewo, jest największym i zarazem najnowocześniejszym tego typu zakładem w całej Europie. 

O wyborze miejsca inwestycji zadecydowały znajdujące się pod Widziszewem złoża doskonałej gliny. Fabryka posiada  jeden z najdłuższych na świecie pieców o długości 215 metrów. Dzięki nowoczesnym zautomatyzowanym liniom produkcyjnym fabryka może sprostać nawet największemu popytowi. 

To tutaj powstaje najpopularniejsza na rynku ceramiczna dachówka TITANIA oraz modele: SIMPLA, KODA i MAXIMA.

Na liczącym kilkadziesiąt hektarów terenie zakładu oprócz fabryki znajduje się odkrywkowa kopalnia gliny, centrum logistyczne oraz nowoczesne centrum szkoleniowe – Akademia CREATON.

CREATON Polska - Fabryka dachówek ceramicznych w Widziszewie

 

Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.