Dachówki przelotowe – rodzaje i ich funkcje na dachu

Dachówki przelotowe – rodzaje i ich funkcje na dachu

Dachówki przelotowe to funkcyjne dachówki ceramiczne i cementowe o specjalnej konstrukcji, umożliwiającej przeprowadzenie przez połać dachu wybranego systemu instalacyjnego – na przykład baterii solarnych lub masztu anteny. Dobry produkt tego typu musi cechować doskonała szczelność, wysoka trwałość oraz atrakcyjna estetyka. Wszystkie te zalety posiadają dachówki przelotowe marki CREATON, dopasowane do modeli podstawowych zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizualnym. 
 

Akcesoria dostosowane do potrzeb

Dachówki przelotowe różnią się od siebie w zależności od funkcji, jaką mają pełnić. Przykładowo modele antenowe umożliwiają bezpieczne i szczelne przeprowadzenie masztu przez pokrycie. Dachówka solarna pozwala natomiast na połączenie paneli słonecznych z pozostałą częścią instalacji fotowoltaicznych. Jeszcze inny rodzaj produktów przeznaczony jest do rur łączących kominy z piecami gazowymi.

Pomimo swojej funkcji, dachówki przelotowe nie mogą wpływać niekorzystnie na szczelność dachu. Dodatkowo nie powinny również zaburzać jego estetyki – najlepszym wyborem są więc modele kolorem oraz formą w pełni dopasowane do reszty pokrycia, na przykład rozwiązania dla modeli dachówek ceramicznych SIMPLA, CANTUS czy TITANIA marki CREATON.

Dachówki przelotowe to funkcyjne dachówki ceramiczne i cementowe o specjalnej konstrukcji

Dachówka przelotowa - dachówka antenowa

W ofercie CREATON Polska dostępne są trzy rodzaje ceramicznych dachówek przelotowych: antenowa, gazowa (do kominów gazowych) oraz solarna

Dachówka przelotowa - kominek wentylacyjny

Dachówki przelotowe CREATON – rozwiązania najwyższej jakości


W ofercie CREATON Polska dostępne są trzy rodzaje ceramicznych dachówek przelotowych: antenowa, gazowa (do kominów gazowych) oraz solarna. Wyróżniają się one trwałością, pomysłową i niezwykle funkcjonalną konstrukcją, a także atrakcyjnym wyglądem. Pozostają spójne ze wszystkimi podstawowymi modelami ceramicznymi marki – od holenderek płaskich (jak FUTURA, PREMION), przez esówki (SINFONIE, MELODIE) po karpiówki (KLASSIK, PROFIL). 

Współtworzą z nimi przemyślane, komplementarne systemy. Warto zaznaczyć, iż dach wykorzystujący wyłącznie ceramiczne produkty CREATON może zostać objęty (zgodnie z warunkami umieszczonymi na stronie internetowej producenta) gwarancją na okres aż do 50 lat, którą jednak utracimy, stosując inne rozwiązania, zastępujące oryginalne dachówki przelotowe.

W zależności o danego rozwiązania do zestawów montażowych CREATON dołączone mogą być również: tekturowy szablon umożliwiający wykonanie precyzyjnych otworów w membranie dachowej, odpowiedni adapter oraz giętki przewód przyłączeniowy lub rura. 

Montaż dachówek przelotowych marki jest więc łatwy i szybki. Złożenie wszystkich elementów zestawu nie wymaga użycia kleju ani zastosowania dodatkowych zabiegów uszczelniających. W efekcie prace dekarskie trwają krócej, dzięki czemu możemy ograniczyć koszty całej inwestycji.

Wykorzystanie oryginalnych dachówek przelotowych – zaprojektowanych i wytworzonych przez tego samego producenta, co wybrany przez nas model dachówki połaciowej – to rozwiązanie najlepsze z wielu względów. Przede wszystkim gwarantuje spójność całego systemu dachowego, co przekłada się bezpośrednio na jego szczelność, funkcjonalność oraz trwałość. Równocześnie w ten sposób zachowujemy jednolity wygląd połaci, która będzie prezentować się elegancko i estetycznie.

 

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.


Nasze bezpłatne poradniki

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.


Czytaj również

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NA DACH KOMINKI CERAMICZNE SIGNUM 3.0?

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NA DACH KOMINKI CERAMICZNE SIGNUM 3.0?


Nowe kominki odpowietrzające SIGNUM w wersji 3.0 zostały specjalnie opracowane przez ekspertów CREATON z myślą o dachówkach ceramicznych marki produkowanych w niemieckich i węgierskich zakładach. Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie na dach, jeśli zdecydowaliśmy się na wykonanie jego połaci z któregoś z popularnych modeli, takich jak: FUTURA, PREMION, DOMINO, CANTUS czy RATIO? 

JAKIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE CZĘŚCI DACHU I JAKĄ PEŁNIĄ FUNKCJE?

JAKIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE CZĘŚCI DACHU I JAKĄ PEŁNIĄ FUNKCJE?


Dach jest konstrukcją złożoną z wielu części, których liczba zależy przede wszystkim od stopnia skomplikowania jego architektury. Każda z nich ma do spełnienia inną, ważną funkcję. W efekcie gotowy dach nie tylko zabezpiecza dom przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, ale także prezentuje się atrakcyjnie, stanowiąc estetyczne zwieńczenie całego budynku.
 

JAKIE SĄ RODZAJE DACHÓW?

JAKIE SĄ RODZAJE DACHÓW?Jednym z najważniejszych zagadnień, z którym musi zmierzyć się każdy inwestor, jest wybór rodzaju dachu. Podjęta w tej kwestii decyzja niesie za sobą wiele konsekwencji.  Przekłada się on między innymi na walory estetyczne całego budynku oraz odporność połaci na działanie pogody – wiatru, deszczu i śniegu. Wybór konkretnych rozwiązań bezpośrednio wpływa także na koszt całej inwestycji.


Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.