SIGNUM 3.0 – kominki ceramiczne nowej generacji

Dlaczego warto wybrać na dach kominki ceramiczne SIGNUM 3.0?

Nowe kominki odpowietrzające SIGNUM w wersji 3.0 zostały specjalnie opracowane przez ekspertów CREATON z myślą o dachówkach ceramicznych marki produkowanych w niemieckich i węgierskich zakładach. Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie na dach, jeśli zdecydowaliśmy się na wykonanie jego połaci z któregoś z popularnych modeli, takich jak: FUTURA, PREMION, DOMINO, CANTUS czy RATIO? Sprawdźmy, jakie cechy sprawiają, że będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie.
 

Kominki odpowietrzające na dachu

Kominki dachowe należą do grupy najczęściej stosowanych na połaci akcesoriów, obok: dachówek bocznych i bocznych połówkowych, gąsiorów czy dachówek wentylacyjnych. Są one niezwykle istotną częścią systemu umożliwiającego odpowietrzenie instalacji sanitarnych i wyrównywanie ciśnienia w rurach kanalizacyjnych do odpowiedniego poziomu.

Ich średnica (Ø 100 mm lub Ø 125 mm) umożliwia im skuteczne usuwanie gazów kanałowych, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania takiej instalacji. To właśnie przez nie usuwane jest zanieczyszczone powietrze i zastępowane świeżym. Zapewniają jego prawidłowy obieg, co jest nierozerwalnie powiązane ze zdrowiem oraz samopoczuciem mieszkańców domu.

Nowe kominki odpowietrzające SIGNUM w wersji 3.0

SIGNUM 3.0 – oryginalny system CREATON

W przypadku CREATON ceramiczny kominek odpowietrzający stanowi integralny element przemyślanego, zaprojektowanego w najdrobniejszych szczegółach przez ekspertów systemu odpowietrzania SIGNUM. Jest spójny pod względem jakości materiału, koloru, powierzchni i kształtu z dachówką połaciową marki.

Kominki odpowietrzające SIGNUM w wersji 3.0 zastępują oferowane dotychczas rozwiązania o średnicy 100 i 125 mm poprzedniej generacji m.in. dla modeli: FUTURA, PREMION, DOMINO, CANTUS czy RATIO. SIGNUM 3.0 został w jeszcze większym stopniu dopracowany pod względem estetyki, doskonałej funkcjonalności i imponującej trwałości w porównaniu z poprzednią wersją. Zastosowane modyfikacje w znaczącym stopniu wyróżniają produkt CREATON od kominków konkurencji, są odpowiedzią na wszelkie potrzeby współczesnego rynku pokryć dachowych.

 

Doskonała estetyka i trwałość

Niezależnie od średnicy ceramicznej rury kominka (Ø 100 mm lub Ø 125 mm) kształt ceramicznej nasadki pozostaje taki sam. To rozwiązanie ma na celu zachowanie maksymalnej spójności i estetycznego wyglądu wszystkich rozwiązań na dachu marki CREATON. Mamy możliwość wyboru, w zależności od własnych upodobań, wersji zakończenia rury kominka w ramach zestawu. Możemy zdecydować się na tradycyjny ceramiczny daszek w kolorze połaci lub płaską zaślepkę w jednej z 4 zbliżonych do niej barw.

Wszystkie elementy kominka, z wyjątkiem opcjonalnej, płaskiej zaślepki, wykonane są z wysokiej jakości ceramiki. Nowa generacja produktu posiada dodatkowo od spodu ceramiczne gniazdo, które zapobiega tworzeniu się skroplin w obszarze połączenia z poddaszem. Musimy zwrócić uwagę na to, że produkty są odporne na działanie wiatru i deszczu, co także w znacznym stopniu przekłada się na żywotność pokrycia dachowego. Składający się z kilku elementów system zastosowany w kominkach SIGNUM 3.0 pozwala uzyskać maksymalną szczelność, przy równoczesnym zachowaniu dużej trwałości całej konstrukcji.

Precyzyjny montaż i… szybki demontaż

Kompletny zestaw montażowy zawiera wszystko, co niezbędne dla naszego dekarza do prawidłowej instalacji szczelnego systemu SIGNUM 3.0, który umożliwia efektywne odpowietrzanie instalacji sanitarnych. Wykorzystane w nich nowatorskie i praktyczne rozwiązania sprawiają, iż cechuje je precyzja wykonania oraz łatwość montażu – a co za tym idzie – znaczne usprawnienie prac dekarskich. Nowy adapter poddachowy zmienia sposób połączenia kanału wentylacyjnego z pokryciem dachowym. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, SIGNUM 3.0 można łatwo zdemontować lub zakryć, ponieważ nie ma bezpośredniego połączenia z kanałem wentylacyjnym.

SIGNUM 3.0 to funkcjonalny system, którego montaż odbywa się przy zachowaniu maksymalnej szczelności. Całkowita kompatybilność wszystkich elementów eliminuje konieczność długotrwałego procesu ustawiania i uszczelniania. To wpływa na oszczędność naszych kosztów i zapewnia wyróżniające parametry funkcjonalne, w przeciwieństwie do kupowanych osobno, rozwiązań spoza oferty CREATON.

Konkurencyjna cena, wyjątkowa gwarancja

SIGNUM 3.0 dostępny jest w niezwykle przystępnej cenie. Eksperci CREATON opracowali szereg modyfikacji, które pozwoliły na udoskonalenie parametrów użytkowych i estetycznych kominków, przy jednoczesnym zoptymalizowaniu kosztów produkcyjnych. 

Dzięki temu SIGNUM 3.0 mają jeszcze więcej zalet niż wcześniejsze modele. Wybierając na swój dach dachówkę ceramiczną CREATON powinniśmy zadbać o to, aby na połaci znalazły się tylko rozwiązania z oferty producenta. W ten sposób otrzymamy dach w jakości CREATON. Dach zasługujący na wyjątkową na rynku gwarancję. Ta udzielana jest przez CREATON Polska na okres aż do 50 lat. Zgodnie z „Ogólnymi Warunkami Gwarancji” uzyskanie tak długiej ochrony na zakupiony dach jest możliwe przy zastosowaniu na połaci jedynie oryginalnych produktów ceramicznych marki CREATON.

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.


Czytaj również

KOMINKI CEMENTOWE CREATON A UNIWERSALNE PRODUKTY Z PLASTIKU – PORÓWNANIE

KOMINKI CEMENTOWE CREATON A UNIWERSALNE PRODUKTY Z PLASTIKU – PORÓWNANIE


Wysokiej jakości kominek dachowy musi być przede wszystkim trwały i funkcjonalny, a także estetycznie prezentować się na dachu. Jak więc wypadają kominki nowej generacji CREATON w zestawieniu z rozwiązaniami wykonanymi z plastiku?

DLACZEGO NALEŻY STOSOWAĆ ORYGINALNE KOMINKI SIGNUM WYBIERAJĄC DACHÓWKI CERAMICZNE CREATON NA SWÓJ DACH?

DLACZEGO NALEŻY STOSOWAĆ ORYGINALNE KOMINKI SIGNUM WYBIERAJĄC DACHÓWKI CERAMICZNE CREATON NA SWÓJ DACH?

Precyzja wykonania, perfekcyjna estetyka i doskonała funkcjonalność to najważniejsze z wielu zalet kominków ceramicznych SIGNUM marki CREATON. 

JAK UZYSKAĆ GWARANCJĘ NA DACHÓWKI CREATON W WERSJI ROZSZERZONEJ?

JAK UZYSKAĆ GWARANCJĘ NA DACHÓWKI CREATON W WERSJI ROZSZERZONEJ?

Dachówki marki CREATON wyróżniają się doskonałą odpornością na działanie warunków atmosferycznych oraz długą żywotnością. Jakość tych produktów została potwierdzona obejmującą je gwarancją. W przypadku dachówek ceramicznych jest to jedna z najdłuższych na rynku, udzielana na okres aż do 50 lat. Dla dachówek cementowych wynosi ona do 30 lat


Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.