Kominek SIGNUM w zestawieniu z nieoryginalnymi rozwiązaniami
Kominek SIGNUM w zestawieniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami
Spotykane na rynku produkty w mniejszym lub większym stopniu starają się naśladować cechy rozwiązań zastosowanych przez CREATON. Na korzyść kominka SIGNUM w takim zestawieniu przemawiają liczne kwestie estetyczne i funkcjonalne. Porównajmy markowy produkt z najczęściej spotykanymi rodzajami alternatywnych rozwiązań:
- Kominek ceramiczny SIGNUM a kominek plastikowy spoza oferty CREATON
Kominek SIGNUM to ekologiczny produkt, wykonany z naturalnych surowców, który jest spójny pod względem koloru i powierzchni z pozostałymi ceramicznymi elementami systemu dachowego CREATON. Produkt z plastiku jest jedynie zbliżony kolorystycznie. Kominek ceramiczny marki CREATON posiada wysokiej jakości powierzchnie glazurowane lub angobowane, które zapewniają mu całkowitą odporność na działanie promieniowania UV. Ceramika jako materiał budowlany jest odporny na zjawisko rozszerzalności termicznej.
W przypadku produktu marki CREATON nie możemy przecenić także zalet związanych ze skutecznym tłumieniem dźwięków zewnętrznych oraz jego właściwości termoizolacyjnych. Kominek wykonany z plastiku obniża te właściwości dachu. Co więcej, kominek SIGNUM nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych uszczelnień, ponieważ jest komplementarnym elementem systemu dachowego CREATON. Posiada również o wiele większą wytrzymałość na obciążenia.
- Kominek SIGNUM a kominek – modyfikacja dachówki połaciowej CREATON
Na rynku dostępne są również kominki stworzone na podstawie modyfikacji dachówki połaciowej oferowanej przez CREATON. Pomimo, że na pierwszy rzut oka wydają się łudząco podobne do rozwiązań marki CREATON (mogą nawet posiadać jej logo), to finalny kominek w takiej formie nie został wyprodukowany przez CREATON. Posiada cechy i parametry techniczne inne niż kominki SIGNUM. Modyfikacje powstają w wyniku wycięcia dziury na środku dachówki połaciowej i umieszczenia w niej rury z czapką kominka. Taka ingerencja w dachówkę połaciową wpływa na parametry wyjściowego produktu. W wyniku tego uszkodzony zostaje specjalnie zaprojektowany przez producenta system żeber spodnich zapewniających trwałość i wytrzymałość dachówce podaną w karcie technicznej.
W przeciwieństwie do kominka SIGNUM, który posiada odpowiednio zaprojektowaną podstawę ceramiczną, modyfikacja polega na przyklejeniu rury w miejscu przygotowanego otworu. Połączenie przy użyciu kleju jest narażone na uszkodzenia w wyniku zamarzania wody na dachówce, co osłabia trwałość całej konstrukcji dachowej. Tak powstałe modyfikacje kominkowe mogą obniżać szczelność dachu, na przykład poprzez brak komplementarności z pozostałymi elementami systemu wentylacji / odpowietrzania SIGNUM. Koniecznym może okazać się zastosowanie dodatkowych zabiegów uszczelniających, które – w przeciwieństwie do rozwiązania oferowanego przez CREATON – nie dają stuprocentowej gwarancji, że nasz dach będzie tak samo szczelny po upływie lat.