Jak wybrać nowoczesny i funkcjonalny dom z płaską dachówką ceramiczną?

Jak wybrać nowoczesny i funkcjonalny dom z płaską dachówką ceramiczną?

Dobrze znana zasada „mniej znaczy więcej” dotyczy wielu aspektów naszego życia, także architektury współczesnych domów jednorodzinnych. Obecnie dominują tu oszczędne formy, stonowana kolorystyka i ekologiczne rozwiązania. Właśnie dlatego tak dobrze w ten styl wpisuje się ceramiczna dachówka płaska DOMINO marki CREATON. Zobaczcie, jak świetnie uzupełnia i podkreśla atrakcyjny wygląd domu na podstawie projektu studia HomeKONCEPT.

Wybór pokrycia dachowego to jedna z kwestii, które warto rozważyć już na etapie wyboru projektu domu. Istotne są tu nie tylko estetyka i posiadany budżet. Równie ważne będą funkcjonalność i parametry techniczne zapewniające długotrwałą ochronę dachu. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na dachówkę ceramiczną, dzięki której uzyskamy harmonijny, minimalistyczny wygląd domu – tak pożądany aktualnie przez projektantów, jak i właściciel i budynków.

Tradycja wyrobu dachówki ceramicznej liczy sobie setki lat. Czas jest jednak dla niej wyjątkowo łaskawy. I chociaż na rynku pojawia się wiele nowych rozwiązań w zakresie pokryć dachowych, architekci i inwestorzy pozostają wierni właśnie dachówce. Propozycje marki CREATON to gwarancja funkcjonalności, trwałości i wyjątkowego wyglądu. Zobaczcie, jak wygląda to w praktyce.

Nowoczesny i funkcjonalny dom z płaską dachówką ceramiczną DOMINO marki CREATON
Nowoczesny i funkcjonalny dom z płaską dachówką ceramiczną DOMINO marki CREATON

Ceramiczna dachówka płaska DOMINO marki CREATON na dwuspadowym dachu idealnie podkreśla bryłę projektu domu HomeKONCEPT-79. Nowoczesne pokrycie stanowi zwieńczenie dwuspadowego dachu budynku o pow. 162,18 m2 z użytkowym poddaszem, dwoma tarasami i dużym garażem, usytuowanego na planie prostokąta.

Architekci szukali rozwiązania, które będzie współgrać z elewacją z elementami z drewna, dużymi przeszkleniami, prostą linią dachu i nieregularną formą budynku. Zdecydowali się na model DOMINO w kolorze czarnym matowym, który świetnie wpisuje się w założenia nowoczesnej architektury. Jest połączeniem wszystkich zalet dachówki ceramicznej – wśród których warto podkreślić trwałość i doskonałą ochronę dachu – z modną formą.  Jak wyjaśnia Marcin Śniegowski, właściciel pracowni HomeKONCEPT – Architekci z naszej pracowni zgodnie wyznają, że minimalizm jest ponadczasowy. Stąd często stosowane w projektach odcienie szarości i bieli. Poza kolorystyką kolosalne znaczenie przykładamy do jakości, której wysoki poziom oferuje marka CREATON.

Rozwiązanie DOMINO marki CREATON wybrane dla projektu HomeKONCEPT-79 to połączenie ekologicznego materiału z aktualnym wzornictwem. Obie te cechy sprawiają, że właśnie ten model ceramicznej dachówki płaskiej idealnie pasuje do koncepcji domu, który ma być nie tylko modny, ale również ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. 

W architekturze prezentowanego budynku te ostatnie cechy podkreślone zostały poprzez zwartą bryłę i dwuspadowy dach. Oba rozwiązania znacznie wpływają na poprawę termoizolacyjności domu

Materiały, które wykazują dobre właściwości termoizolacyjne znacznie zmniejszają też późniejsze koszty utrzymania domu – uzupełnia właściciel pracowni HomeKONCEPT – wybierając takie rozwiązanie otrzymamy nie tylko niższe rachunki, ale też zmniejszymy generowany ślad węglowy.

Z pewnością do oszczędności przyczynić się może także zastosowanie na dachu dachówki ceramicznej, której jedną z zalet jest zabezpieczenie przed nadmiernym wychłodzeniem budynku zimą i jego przegrzaniem latem. Prosty, dwuspadowy dach wykończony dachówką płaską DOMINO marki CREATON tworzy jednolitą taflę, która podkreśla minimalistyczny charakter prezentowanego projektu.

Dom to inwestycja, którą planujemy na wiele lat. Dlatego tak istotna jest jakość wykorzystanych materiałów, jak i okres gwarancji udzielany przez producenta. CREATON oferuje aż do 50 lat ochrony na swoje dachówki ceramiczne. To jedna z lepszych propozycji w zakresie usług gwarancyjnych dostępnych na rynku.

Nowoczesny i funkcjonalny dom z płaską dachówką ceramiczną DOMINO marki CREATON

Dachówka ceramiczna DOMINO marki CREATON sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest efekt jednolitej, minimalistycznej w formie połaci dachu. Tak jak w prezentowanym projekcie domu HomeKONCEPT-79. Choć pozbawiona zbędnych ozdobników, DOMINO z pewnością wpadnie w oko wszystkim miłośnikom nowoczesnej architektury.

 

Zapisz się do naszego Newslettera
i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.


Czytaj również

MONTAŻ DACHÓWKI PŁASKIEJ – TRADYCYJNIE CZY NA MIJANKĘ?

MONTAŻ DACHÓWKI PŁASKIEJ – TRADYCYJNIE CZY NA MIJANKĘ?

Dachówki płaskie można ułożyć na dachu dwiema metodami: tradycyjnie – w linii (tworzą wtedy wzór szachownicy) lub z przesunięciem o połowę. Wybrany przez nas sposób ma wpływ nie tylko na estetykę dachu, ale i jego szczelność.

PŁASKA DACHÓWKA NA STODOLE W NOWOCZESNYM WYDANIU

PŁASKA DACHÓWKA NA STODOLE W NOWOCZESNYM WYDANIU

Jak połączyć tradycję z nowoczesnością w udanym projekcie architektonicznym? Zbudować stodołę.  Ten trend w architekturze cieszy się od kilku lat niesłabnącym zainteresowaniem. 
 

JAKA DACHÓWKA NA DACH DWUSPADOWY?

JAKA DACHÓWKA NA DACH DWUSPADOWY?

Dachy dwuspadowe cieszą się nieustannym zainteresowaniem wśród osób decydujących się na budowę domu.  Siła pokrycia o takim kształcie tkwi w oszczędności czasu potrzebnego na wykonanie prac dekarskich oraz, co z tym związane, niezbędnych nakładów finansowych. 


Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.