Montaż dachówki płaskiej – tradycyjnie czy na mijankę?

Montaż i układanie dachówki płaskiej – tradycyjnie czy na mijankę?

Dachówki płaskie można ułożyć na dachu dwiema metodami: tradycyjnie – w linii (tworzą wtedy wzór szachownicy) lub z przesunięciem o połowę. Wybrany przez nas sposób ma wpływ nie tylko na estetykę dachu, ale i jego szczelność.

Układanie dachówek z przesunięciem o połowę powoduje, iż deszcz spływający przez zamek boczny ma możliwość wypłynięcia, co zmniejsza ryzyko przeciekania wody w głąb dachu. Jest to szczególnie ważne w przypadku połaci o niższych kątach nachylenia. 

Wielu producentów dachówek płaskich zaleca więc stosowanie wyłącznie montażu z przesunięciem. Rozwiązanie to wymaga jednak użycia specjalnych dachówek połówkowych lub dachówek połówkowych bocznych (a niekiedy jednych i drugich).

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, zarówno ceramiczne, jak i cementowe dachówki płaskie marki CREATON gwarantują szczelność niezależnie od metody ich ułożenia (przy wykorzystaniu membrany dachowej oraz innych, ewentualnych zabezpieczeń). 

Warto także zaznaczyć, iż układanie dachówek ceramicznych takich jak SIMPLADOMINO  czy VISIO można wykonywać już na połaciach o nachyleniu 10 stopni. To wyróżniające cecha dachówek ceramicznych marki CREATON wśród dostępnych na rynku konkurencyjnych modeli.

Montaż dachówki płaskiej – tradycyjnie czy na mijankę?

Zapisz się do naszego Newslettera
i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.

 

Czytaj również

DLACZEGO WARTO ZASTOSOWAĆ ORYGINALNE KLAMRY PODCZAS MONTAŻU DACHÓWEK PŁASKICH?

DLACZEGO WARTO ZASTOSOWAĆ ORYGINALNE KLAMRY PODCZAS MONTAŻU DACHÓWEK PŁASKICH?


Dachówki płaskie, ze względu na swój kształt, wymagają zastosowania podczas montażu odpowiednich klamer. Płytsze zazwyczaj zakładki wymagają zastosowania cieńszych, specjalnie wyprofilowanych klamer mocujących.

 

JAKIE CZYNNIKI WPŁYWAJĄ NA KOSZT DACHU?

JAKIE CZYNNIKI WPŁYWAJĄ NA KOSZT DACHU?Koszty położenia dachu zależą między innymi od jego powierzchni oraz architektury budynku. Dokładniejsze oszacowanie wymaga jednak uwzględnienia także innych, kluczowych elementów. 

 

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE MEMBRANY DACHOWEJ?Czym kierować się przy wyborze membrany dachowej?

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE MEMBRANY DACHOWEJ?
 

Dostępna w nowej odsłonie dachówka ceramiczna SIMPLA (edycja 2018) marki CREATON to obecnie jeden z najlepszych modeli płaskich na europejskim rynku. Tegoroczna edycja dachówki SIMPLA® wyróżnia się precyzją kształtu, wyjątkowym wzornictwem i najlepszymi parametrami użytkowymi. 


Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.