Dlaczego warto wybrać produkt wpisany w specyfikację projektu architektonicznego?

Dlaczego warto wybrać produkt wpisany w specyfikację projektu architektonicznego?

Architektoniczne projekty domów przygotowane są przez profesjonalistów – architektów, dysponujących wieloletnim doświadczeniem oraz dużą znajomością branży. Bazują na przemyślanych rozwiązaniach, gwarantując wysoką funkcjonalność gotowych inwestycji. Często w ich specyfikacje wpisane są konkretne produkty, wybrane przez architekta w oparciu o jego wiedzę. Czy warto jednak przy wyborze materiałów zakupić te zasugerowane przez specjalistę?

 

Przemyślany dobór produktów najwyższej jakości

Praca architekta obejmuje obszerny zakres zagadnień. W trakcie realizacji projektów budowlanych może on więc służyć klientowi swoją wiedzą na wielu polach, począwszy od problematyki finansowo-prawnej, przez konsultacje w kwestiach związanych z wykonawstwem, po pomoc w odbiorze oraz eksploatacji inwestycji. 

Równocześnie architekt może wykazać się bardzo dobrą znajomością dostępnych na rynku produktów, na przykład w zakresie dachówek ceramicznych lub cementowych.

Przemyślany dobór produktów najwyższej jakości

Potwierdza to przedstawiciel tego zawodu, Bartłomiej Chomicz z pracowni Dobre Domy Flak & Abramowicz: architekt, jako osoba koordynująca proces projektowy z procesem budowy to jeden ze specjalistów posiadających najszersze kompetencje w zakresie materiałów oraz urządzeń zastosowanych w budowanym obiekcie. 

Wybór oparty na doświadczeniu

Można więc zakładać, że jest osobą, która wie najwięcej na temat zalet i wad produktu wpisanego do specyfikacji projektu i jego późniejszego użytkowania. Dlatego rozwiązania wybrane przez architekta wyróżnia zwykle bardzo wysoka jakość oraz trwałość. Są one dobierane tak, aby razem współtworzyły przemyślaną całość, wzajemnie się uzupełniając.

W przypadku projektów tworzonych indywidualnie klient będzie mieć też pewność, że inwestycja wykorzystująca zasugerowane materiały pozostanie zgodna z ustalonymi na początku współpracy architekt-inwestor założeniami, w tym z lokalnymi tradycjami architektonicznymi, specyfiką najbliższego sąsiedztwa, jak również wytycznymi Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
 

Wybór oparty na doświadczeniu

Warto mieć na uwadze, iż architekci mają duże doświadczenie w pracy z poszczególnymi produktami. Dzięki stałym kontaktom z przedstawicielami branży budowlanej, na przykład z ekspertami 

Akademii CREATON, są świetnie zorientowani w aktualnej ofercie rynkowej. Architekt łączy wiedzę zespołu projektowego ze wszystkich branż – zauważa arch. Bartłomiej Chomicz.

Posiada informacje uzyskane od producentów oraz dostawców materiałów budowlanych, a także zna doświadczenia wykonawców pracujących na budowach licznych obiektów. Jednocześnie ma stały kontakt z inwestorem i użytkownikiem obiektu budowlanego. Dzięki temu może zweryfikować wiedzę dotyczącą procesów: projektowego i budowlanego na podstawie faktycznego funkcjonowania elementów użytych w budynku – dodaje.

Co więcej, w ramach przygotowanej przez architekta specyfikacji projektu inwestor otrzymuje zwykle nie tylko sugestie dotyczące wyboru produktów obejmujących dach czy elewację, ale również informacje na temat zapotrzebowania. Tego rodzaju lista stanowi duże udogodnienie, które ułatwia wycenę całego przedsięwzięcia, a także zakup niezbędnych materiałów.

Godnym podkreślenia jest fakt, iż próba zastąpienia produktów wybranych przez architekta, na przykład ich tańszymi zamiennikami, może generować szereg problemów. Takie działanie nie tylko niekorzystnie wpłynie na wygląd domu, zaburzając spójność przemyślanego i przygotowanego projektu, ale również obniży jego funkcjonalność. Wybór produktów wpisanych w specyfikację daje natomiast gwarancję, że inwestycja zostanie zrealizowania zgodnie z zamysłem architekta, a tym samym spełni oczekiwania klienta.

Projekt domu a wybór produktów

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.


Nasze bezpłatne poradniki

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.


Czytaj również

JAKIE ZALETY PRZEMAWIAJĄ ZA WYBOREM GOTOWEGO PROJEKTU ARCHITEKTONICZNEGO DOMU?

JAKIE ZALETY PRZEMAWIAJĄ ZA WYBOREM GOTOWEGO PROJEKTU ARCHITEKTONICZNEGO DOMU?

JAKIE CZYNNIKI MAJĄ KLUCZOWE ZNACZENIE PODCZAS USTALANIA ZAPOTRZEBOWANIA MATERIAŁOWEGO NA POKRYCIE DACHU?

JAKIE CZYNNIKI MAJĄ KLUCZOWE ZNACZENIE PODCZAS USTALANIA ZAPOTRZEBOWANIA MATERIAŁOWEGO NA POKRYCIE DACHU?

MNIEJ ZNACZY LEPIEJ – TRENDY W POKRYCIACH DACHOWYCH

MNIEJ ZNACZY LEPIEJ – TRENDY W POKRYCIACH DACHOWYCH


 


Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.