Jak zbudowana jest dobra dachówka ceramiczna?

Jak zbudowana jest dobra dachówka ceramiczna?

Solidny dach nad głową to bezpieczeństwo, skuteczna ochrona i element wpływający na wygląd całego budynku. Czy wiesz jak wybrać dobrą dachówkę ceramiczną, która sprawi, że dach będzie zachwycał przez długi czas? Tylko produkt o wyróżniającej estetyce i przemyślanej budowie może cechować się świetnymi parametrami użytkowymi. Poszczególne detale konstrukcyjne, to m.in. gwarancja szczelności, precyzyjnego montażu i trwałości przez długie lata. 


Oto, na co warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy dobrą dachówkę ceramiczną:  

1. Perfekcyjna konstrukcja zamków z zaawansowanym system odprowadzenia wody na powierzchnię dachówki ceramicznej to bariera nie do pokonania dla deszczu i śniegu. Im bardziej są one rozbudowane, tym lepiej dachówka będzie chronić przed wnikaniem pod dach wody opadowej. Dzięki podwyższonym mostkom zamka bocznego i górnego oraz odpowiedniej konstrukcji odprowadzającej wodę na powierzchnię lica dachówki możemy mieć pewność, że żadna kropla nie wpłynie pod nasz dach nawet przy silnym wietrze.

Jak zbudowana jest dobra dachówka ceramiczna?
Jak zbudowana jest dobra dachówka ceramiczna?

2. Zakrycie górnych zamków nawet przy maksymalnym rozsunięciu dachówek ceramicznych gwarantuje perfekcyjną szczelność oraz ułatwia dekarzowi montaż na połaci. Eksperci podkreślają, że niezależnie od stopnia rozsunięcia dachówek na połaci (w ramach określonej tolerancji) powinna zostać zapewniona maksymalna szczelność. 

3. Dwa mostki na spodzie dachówki uszczelniają zamek na całej szerokości. Sprawiają, że ułożona na połaci dachówka ceramiczna jest bardziej stabilna. Zapobiegają również wnikaniu wody opadowej. Dodatkowo, są to tylko dwa punkty styku z łatą, dzięki czemu zapewniają spodnią wentylację połaci. To wydłuża żywotność całej konstrukcji dachowej.

4. Fabryczny otwór montażowy oraz regulacja w miejscu mocowania klamry zwiększa precyzję i szybkość montażu. W efekcie koszty wykonania całego dachu są mniejsze. Ważne, aby w ofercie producenta znalazły się oryginalne, dedykowane klamry. To da nam pewność, że nasza dachówka zostanie zamocowana na połaci równo i precyzyjnie, bez efektu odstawania.

5. Doskonałe współdziałanie ze sobą zamków i zakładek dachówki zabezpiecza połać przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Zamknięta zakładka i brak fug przeciwdziałają zjawisku osadzania się zanieczyszczeń i mchu.
 

6. Możliwość instalacji dachówki na połaci o niewielkim kącie nachylenia sprawia, że możemy ją zastosować w realizacji nowoczesnych projektów architektonicznych o niskich dachach. W przypadku dachówki ceramicznej TITANIA marki CREATON, zastosowanie odpowiedniej membrany daje możliwość montażu produktu na dachu o kącie nachylenia połaci już od 10°. 

W związku z tym warto zapytać sprzedawcę o minimalny kąt nachylenia dachu, na którym można położyć interesującą nas dachówkę.

Wybór odpowiedniego pokrycia to inwestycja na lata. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się nad wszystkimi zaletami, które oferują czołowe modele na rynku. Potwierdzeniem jakości powinna być wieloletnia ochrona gwarancyjna. W przypadku marki CREATON jest ona najdłuższa na rynku, bo wynosząca aż do 50 lat.

 

Zapisz się do naszego Newslettera
i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.

 

Czytaj również

WYBIERAMY SYSTEM BEZPIECZNEJ KOMUNIKACJI DACHOWEJ

WYBIERAMY SYSTEM BEZPIECZNEJ KOMUNIKACJI DACHOWEJ

Komunikacja dachowa to nic innego jak elementy umożliwiające wygodne poruszanie się po dachu. 

Wybór najlepszego systemu zwiększy nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale także ułatwi prowadzenie wszelkich prac remontowych, montażowych czy związanych z czyszczeniem pokrycia dachowego.

CERAMICZNE KOMINKI DACHOWE – SKUTECZNA WENTYLACJA I ODPOWIETRZANIE INSTALACJI SANITARNEJ

CERAMICZNE KOMINKI DACHOWE – SKUTECZNA WENTYLACJA I ODPOWIETRZANIE INSTALACJI SANITARNEJ 

Kominki dachowe są istotną częścią systemu wentylacji pomieszczeń lub odpowietrzania instalacji sanitarnych w domu. Odpowiednio zaprojektowany pozwala uniknąć najbardziej dotkliwych problemów, jakie może powodować długo utrzymująca się wilgoć. 

DLACZEGO WARTO ZASTOSOWAĆ KALENICĘ WENTYLOWANĄ NA DACHU?

DLACZEGO WARTO ZASTOSOWAĆ KALENICĘ WENTYLOWANĄ NA DACHU?


Wilgoć gromadząca się pod dachem doprowadzić może do wielu niepożądanych skutków. Często brak odpowiedniej wentylacji wpływa na skrócenie żywotności całego pokrycia. Ma ona także niekorzystny wpływa na komfort mieszkańców.

 

Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.