2. Zakrycie górnych zamków nawet przy maksymalnym rozsunięciu dachówek ceramicznych gwarantuje perfekcyjną szczelność oraz ułatwia dekarzowi montaż na połaci. Eksperci podkreślają, że niezależnie od stopnia rozsunięcia dachówek na połaci (w ramach określonej tolerancji) powinna zostać zapewniona maksymalna szczelność.
3. Dwa mostki na spodzie dachówki uszczelniają zamek na całej szerokości. Sprawiają, że ułożona na połaci dachówka ceramiczna jest bardziej stabilna. Zapobiegają również wnikaniu wody opadowej. Dodatkowo, są to tylko dwa punkty styku z łatą, dzięki czemu zapewniają spodnią wentylację połaci. To wydłuża żywotność całej konstrukcji dachowej.
4. Fabryczny otwór montażowy oraz regulacja w miejscu mocowania klamry zwiększa precyzję i szybkość montażu. W efekcie koszty wykonania całego dachu są mniejsze. Ważne, aby w ofercie producenta znalazły się oryginalne, dedykowane klamry. To da nam pewność, że nasza dachówka zostanie zamocowana na połaci równo i precyzyjnie, bez efektu odstawania.
5. Doskonałe współdziałanie ze sobą zamków i zakładek dachówki zabezpiecza połać przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Zamknięta zakładka i brak fug przeciwdziałają zjawisku osadzania się zanieczyszczeń i mchu.