Wybieramy system bezpiecznej komunikacji dachowej

Wybieramy system bezpiecznej komunikacji dachowej

Komunikacja dachowa to nic innego jak elementy umożliwiające wygodne poruszanie się po dachu. Wybór najlepszego systemu zwiększy nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale także ułatwi prowadzenie wszelkich prac remontowych, montażowych czy związanych z czyszczeniem pokrycia dachowego.


Dlaczego warto zainwestować w komunikację dachową?

Różne sytuacje mogą wymagać od nas (lub od zatrudnionych przez nas fachowców – dekarzy, kominiarzy, hydraulików, a także rzemieślników innych specjalizacji) sprawnego przemieszczania się po dachu oraz dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Umożliwiające to systemy są szczególnie potrzebne na dachach o większym kącie nachylenia. Bez zamontowania tego rodzaju akcesoriów wszelkie czynności będą ryzykowne i niebezpieczne. Co więcej, w trakcie przemieszczania się po nieprzystosowanym dachu może zostać uszkodzone jego pokrycie.

W komunikację dachową warto więc zainwestować zarówno ze względu na bezpieczeństwo, jak i w celu uniknięcia dodatkowych kosztów napraw.
 

Dlaczego warto zainwestować w komunikację dachową?
Na co należy zwrócić uwagę wybierając akcesoria komunikacji dachowej?

Na co należy zwrócić uwagę wybierając akcesoria komunikacji dachowej?

Zapewnienie asekuracji w trakcie prac prowadzonych na dachu to najważniejsze zadanie systemu komunikacji. Podczas wyboru konkretnych rozwiązań należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. To od nich będzie w pierwszej kolejności zależało nasze bezpieczeństwo (a w konsekwencji i zdrowie), a także wygoda.

Warto więc dobrze przemyśleć inwestycję, stawiając na pierwszym miejscu jakość, która bezpośrednio przełoży się na redukcję ryzyka oraz ogólny komfort korzystania z komunikacji dachowej.

  • Materiał – wszystkie elementy komunikacji dachowej muszą być wytrzymałe oraz stabilne. Doskonale na tym polu sprawdzają się konstrukcje wykonane z metalu lub aluminium.
  • Dodatkowe zabezpieczenia – dobra komunikacja dachowa oferuje dodatkowe systemy asekuracyjne, takie jak na przykład powierzchnia antypoślizgowa. Dzięki nim będziemy poruszać się stabilnie i pewnie, a ryzyko potencjalnego wypadku znacząco zmaleje.
  • Szeroki wybór rozwiązań – dachy potrafią znacząco różnić się od siebie. Dlatego też każdy z nas potrzebuje akcesoriów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Warto więc zdecydować się na wybór systemów oferujących wiele rozwiązań: stopnie kominiarskie, drabiny, ławy o różnej szerokości, pomosty.
  • Kompatybilność systemu – wszystkie elementy wchodzące w skład komunikacji dachowej muszą wzajemnie się uzupełniać, współgrając ze sobą, także pod kątem estetycznym.

System wkomponowany w wygląd dachu

Atrakcyjny wygląd całego dachu to jedna z najważniejszych kwestii podczas wyboru pokrycia zaraz po bezpieczeństwie. Wybierając system komunikacji warto więc zdecydować się na takie rozwiązania, które również gustownie skomponują się z wykorzystanym pokryciem. Dzięki temu nasz dom będzie prezentował się estetycznie.

Wszystkie powyższe warunki w pełni spełniają systemy komunikacji dachowej CREATON. Wykonane z aluminium akcesoria gwarantują bardzo duże bezpieczeństwo (zastosowano w nich specjalne, opatentowane systemy asekuracyjne) i ułatwiają prowadzenie prac na wysokości, a równocześnie elegancko prezentują się na nachylonej połaci.

Ich dodatkową zaletą jest także łatwy oraz szybki montaż wszystkich elementów. Co więcej systemy komunikacji dachowej CREATON są w pełni spójne (zarówno pod względem kolorystyki, jak i wyglądu) z dachówkami znajdującymi się w ofercie marki.

System wkomponowany w wygląd dachu

Zapisz się do naszego Newslettera
i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.

 

Czytaj również

JAK ZBUDOWANY JEST DACH?

JAK ZBUDOWANY JEST DACH?

Prawidłowo wykonany dach to nie tylko atrakcyjna wizytówka domu, ale również jego osłona przed deszczem, wiatrem, czy palącym słońcem. Aby jednak cała konstrukcja funkcjonowała prawidłowo, współgrać musi ze sobą wiele ważnych elementów, z których znaczna część po zakończeniu prac pozostaje niewidoczna. 

DOBRA TAŚMA PODGĄSIOROWA - TRWAŁA OCHRONA KALENICY I NAROŻY DACHU

DOBRA TAŚMA PODGĄSIOROWA - TRWAŁA OCHRONA KALENICY I NAROŻY DACHU

Kominki dachowe są istotną częścią systemu wentylacji pomieszczeń lub odpowietrzania instalacji sanitarnych w domu. Odpowiednio zaprojektowany pozwala uniknąć najbardziej dotkliwych problemów, jakie może powodować długo utrzymująca się wilgoć. 

DLACZEGO WARTO ZASTOSOWAĆ KALENICĘ WENTYLOWANĄ NA DACHU?

DLACZEGO WARTO ZASTOSOWAĆ KALENICĘ WENTYLOWANĄ NA DACHU?

Wilgoć gromadząca się pod dachem doprowadzić może do wielu niepożądanych skutków. Często brak odpowiedniej wentylacji wpływa na skrócenie żywotności całego pokrycia. Ma ona także niekorzystny wpływa na komfort mieszkańców.

 

Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.