Akademia CREATON - szkolenia dla dekarzy

Akademia CREATON – kształcimy profesjonalistów

„Cała branża budowlana, w tym branża dekarska, rozwija się w ostatnich latach w rekordowym tempie. Takiej liczby nowych produktów oraz różnego rodzaju innowacji nie mieliśmy jeszcze nigdy w historii. Wiele tych technologii pozwala tworzyć piękne, nowoczesne dachy o doskonałych właściwościach i rozszerzonej funkcjonalności” – o dynamice tych zmian, aktywności Akademii CREATON i roli szkoleń w zawodzie dekarza opowiada Michał Kacprzak, Kierownik Akademii CREATON.

 

- Do kogo skierowane są szkolenia w Akademii CREATON?

- W Akademii prowadzimy przede wszystkim szkolenia dla dekarzy. Zarówno dla tych, którzy w branży dekarskiej stawiają swoje pierwsze kroki, jak i dla doświadczonych wykonawców chcących rozwijać swoją wiedzę i umiejętności. W naszych szkoleniach biorą udział również inne osoby związane z branżą budowlaną takie, jak pracownicy punktów handlowych, projektanci i architekci. Rodzaj i poziom każdego szkolenia dopasowujemy do potrzeb jego uczestników.

Akademia CREATON – kształcimy profesjonalistów

- Jakiego rodzaju wiedzę mogą zdobyć osoby uczestniczące w szkoleniach?

Jesteśmy firmą z ponad 130-letnim doświadczeniem w branży dachowej. Chętnie dzielimy się wszelkimi rozwiązaniami, jakie w tym czasie wypracowaliśmy. Szczególny nacisk kładziemy rzecz jasna na najnowsze produkty. 

Uczestnicy naszych szkoleń mają możliwość poznania dachówek i akcesoriów CREATON, sposobów ich montażu oraz technik ułatwiających codzienną pracę dekarza. Każde szkolenie stacjonarne organizowane w Widziszewie koło Poznania jest także doskonałą okazją, żeby zwiedzić naszą fabrykę dachówek ceramicznych – najnowocześniejszy tego typu zakład produkcyjny w Europie.

Akademia CREATON – szkolenia dla profesjonalistów - dekarzy i handlowców

- Jak wyglądają zajęcia prowadzone w Akademii CREATON? Ile trwają? Jaką posiadają formę?

- Nasze szkolenia trwają 1 lub 2 dni. Czas uzależniony jest od rodzaju i poziomu szkolenia. Zaczynamy zwykle od prezentacji dotyczącej firmy CREATON, produktów i wprowadzonych nowości. 

W tej części poznajemy też lepiej naszych gości i ich potrzeby. Następnie udajemy się na wycieczkę po fabryce. Podczas zwiedzania opowiadamy o procesie produkcji. O tym, co go wyróżnia, np. innowacyjnej technologii suszenia w suszarniach rolkowych lub technologii bezdotykowego wypału dachówek w kasetach typu H. To zwykle robi spore wrażenie na uczestnikach szkoleń, ale na tym oczywiście nie kończymy.

Główną częścią szkolenia jest bowiem montaż wybranych dachówek i akcesoriów na specjalnie przygotowanych w tym celu modelach dachów. Daje to możliwość dokładnego przetestowania każdego produktu, poznania jego zakresu zastosowania i sposobu montażu. Czasem, jak w przypadku dachówki aluminiowej i stopnia kominiarskiego, będących częścią oryginalnego systemu komunikacji CREATON, wystarczy nam jedna nakrętka i oczkowa trzynastka.

Czasem, jak przy montażu kominków SIGNUM wraz z adapterem lub ceramicznej kalenicy wentylowanej jest to nieco bardziej skomplikowane. Po szkoleniu każdy dekarz bez najmniejszego problemu wykona poprawnie każdą z tych i wielu innych czynności. 
 

-  Kto prowadzi zajęcia w Akademii CREATON?

- W Akademii zatrudniamy doświadczonych trenerów, którzy nie tylko posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności, ale potrafią je też w ciekawy i przystępny sposób przekazać uczestnikom szkoleń. W trakcie sezonu zimowego szkolimy, ale poza nim sami bierzmy udział w szkoleniach przeznaczonych dla trenerów, rozwijamy nasz program oraz wprowadzamy nowe pomoce i zadania.
 

- Jakim zapleczem przeznaczonym do rozwoju umiejętności praktycznych dysponuje Akademia?

- Praktyczna część szkolenia odbywa się w Akademii o powierzchni prawie 300 m2. Mamy tutaj wystarczająco dużo miejsca, żeby pochwalić się naszymi produktami na różnego rodzaju daszkach ekspozycyjnych. Aktualnie posiadamy również dwa większe i cztery mniejsze, które wykorzystujemy do montażu kompletnego dachu lub do wykonywania różnego rodzaju obróbek dekarskich. Cześć teoretyczna odbywa się w sali konferencyjnej przeznaczonej dla maksymalnie 25-30 osób. Aby zapewnić odpowiednią jakość szkoleń, wielkość naszych grup wynosi zwykle między 10 a 15 osób.

- Dlaczego dla osób z branży dekarskiej tak ważne jest stałe poszerzanie wiedzy?

Cała branża budowlana, w tym branża dekarska, rozwija się w ostatnich latach w rekordowym tempie. Takiej liczby nowych produktów oraz różnego rodzaju innowacji nie mieliśmy jeszcze nigdy w historii. Chodzi tutaj zarówno o same pokrycia dachowe, np. nowoczesne dachówki ceramiczne CREATON, których wybrane modele możemy układać na prawie płaskich dachach (już od 7 stopni nachylenia), jak i o bogatą gamę akcesoriów. Przykładowo, obok nadal najbardziej popularnych w Polsce dachowych membran polipropylenowych, mamy do wyboru membrany poliestrowe, termopoliuretanowe i kompozytowe o trwałości i parametrach, które jeszcze 5-10 lat temu były abstrakcją.

Wiele tych technologii pozwala tworzyć piękne, nowoczesne dachy o doskonałych właściwościach i rozszerzonej funkcjonalności np. dzięki panelom fotowoltaicznym. Takie dachy coraz częściej wybierane są przez polskich Klientów. Nowe technologie pozwalają też skrócić czas montażu, wydłużyć trwałość oraz zwiększyć bezpieczeństwo, dlatego zdecydowanie warto być z nimi na bieżąco.

Akademia CREATON – praktyczne kursy dla dekarzy

-  Co jeszcze należy wiedzieć o szkoleniach w Akademii CREATON?

Ceny naszych szkoleń wahają się od 500 do 1200 zł. Dekarze, którzy pracują na produktach marki CREATON są jednak całkowicie zwolnieni z odpłatności za szkolenie. Wszystkim uczestnikom zapewniamy niezbędne materiały, wyżywienie, a opcjonalnie także nocleg w hotelu. Nasz sezon szkoleniowy trwa zwykle od listopada do kwietnia. Zgłoszenia na szkolenia przyjmują Doradcy CREATON, których dane kontaktowe łatwo znajdziemy na naszej stronie internetowej.

Zapisz się do naszego Newslettera
i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.

 

Czytaj również

ZAWÓD: DEKARZ – PASJA I PROFESJONALIZM

ZAWÓD: DEKARZ – PASJA I PROFESJONALIZM


O tym, jak wybrać dobre dachówki ceramiczne, o radości z wykonywania zawodu dekarza, o zamiłowaniu i pasji pozwalającej radzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami związanymi z codzienną pracą na dachu opowiada Tomasz Bykowski, właściciel firmy dekarskiej Dachexpert z Włocławka.

 

JAK WYBRAĆ DOBREGO DEKARZA?

JAK WYBRAĆ DOBREGO DEKARZA?


Zmarnowane materiały, stracony czas, uciążliwe usterki – to wszystko możliwe konsekwencje pochopnego i nieprzemyślanego wyboru fachowców. Gdy remont lub budowa dotyczą (dosłownie!) naszego dachu nad głową, każda fuszerka może wiązać się ze szczególnie dotkliwymi komplikacjami. 

 

Z CZEGO POWSTAJE DACHÓWKA CERAMICZNA TITANIA?

Z CZEGO POWSTAJE DACHÓWKA CERAMICZNA TITANIA?

Decydując się na zakup dowolnego produktu, zwykle zależy nam na tym, aby był on najwyższej jakości. Od wszystkich elementów oczekujemy, iż będą nam służyły przez długie lata, gwarantując komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Dotyczy to w szczególności  dachówek ceramicznych, które nie tylko są atrakcyjnym zwieńczeniem naszego domu ale przede wszystkim chronią go i jego mieszkańców.


Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.