Rozwiązania chroniące przed śniegiem i lodem

Wybieramy rozwiązania chroniące przed śniegiem i lodem

Osuwanie się zimą z dachów zalegających dużych ilości śniegu może doprowadzić do uszkodzenia orynnowania, a nawet zagrozić zdrowiu osób przebywających w pobliżu. Na szczęście jesteśmy w stanie temu zapobiec, montując na dachu odpowiednie systemy zabezpieczające przed śniegiem i lodem.

 

Dlaczego śnieg na dachu stanowi zagrożenie?

Zsuwający się z dachu śnieg to problem, który dotyczy większości domów – zwłaszcza tych o kącie nachylenia połaci wynoszącym około 30 stopni. Szczególnie często mają z nim do czynienia mieszkańcy terenów górskich. Podczas wiosennych roztopów lub odwilży śnieg staje się mokry i znacznie zwiększa swoją wagę. 

Zsuwając się z dachu nabiera prędkości, uderzając z dużą siłą we wszystko, co napotka. Może to doprowadzić do wielu problemów: wygięcia lub zniszczenia rynien, uszkodzenia zaparkowanego pod domem samochodu czy połamania roślin ogrodowych. 

Spadające masy śniegu są również groźne dla wszystkich osób przebywających w pobliżu domu. Zakup odpowiednich systemów ochronnych jest więc inwestycją w bezpieczeństwo oraz zdrowie. Ich montaż pozwoli nam także uniknąć kłopotliwych i kosztownych napraw dachu.

Hak do bala drewnianego - system chroniący przed śniegiem i lodem

Hak do bala drewnianego - system chroniący przed śniegiem i lodem

Rury śniegowe ze wspornikiem - system chroniący przed śniegiem i lodem

Rury śniegowe ze wspornikiem - system chroniący przed śniegiem i lodem

Jak ochronić nasz dach przed śniegiem i lodem?

Działania mające na celu ochronę dachu (a w konsekwencji także przestrzeni wokół domu) przed śniegiem i lodem zaczynają się od wyboru odpowiedniej dachówki. Odpowiednia konstrukcja zamków, a także zastosowanie najlepszych surowców przełożą się na wysoką szczelność połaci i skuteczne odprowadzanie wody.

Samo pokrycie to jednak za mało, aby w pełni ochronić dach (a tym samym najbliższe otoczenie domu) przed śniegiem. Niezbędne są również dodatkowe, specjalistyczne akcesoria. Skuteczną ochronę przed śniegiem zapewnią nam:

  • Bale przeciwśnieżne – te montowane na hakach, duże drewniane zabezpieczenia zatrzymują duże bryły śniegu zsuwające się z dachu. Znakomicie sprawdzają się na domach położonych w terenie górskim, doskonale pasując do nich również pod względem estetycznym.
  • Rury śniegowe – wykonane są z metalu i łączą dużą skuteczność z elegancją. Montuje się je na dachach za pomocą specjalnych wsporników.
  • Drabinki śniegowe – są aktualnie jednym z najpopularniej stosowanych rodzajów zabezpieczeń. Da się je wykorzystać na każdym rodzaju dachu, a dzięki możliwości wyboru wariantu długości mogą zostać dopasowane do rozmiaru połaci.
  • Noski śniegowe - te niewielkie metalowe akcesoria rozbijają osuwające się fragmenty lodu oraz śniegu na drobniejsze kawałki. Dzięki temu posłużyć mogą do osłony innych typów zabezpieczeń przed przeciążeniem.

 

Marka gwarancją jakości i stylu

Dobry system chroniący przed śniegiem i lodem musi być przede wszystkim skuteczny. Podczas wyboru nie należy jednak pomijać estetyki. Warto zdecydować się na akcesoria, które można harmonijnie wkomponować w wygląd dachu. 

Przed wyborem przeciwśniegowych systemów powinniśmy się upewnić, że wszystkie akcesoria będą ze sobą kompatybilne. Tylko dzięki temu nasz dom otrzyma wieloletnią, skuteczną ochronę przed zsuwaniem się z połaci śniegu i lodu. Dodatkowo zachowa w pełni spójny i atrakcyjny wygląd.

Drabinka śniegowa - system chroniący przed śniegiem i lodem

Drabinka śniegowa - system chroniący przed śniegiem i lodem

Systemy przeciwśniegowe marki CREATON dedykowane są każdemu modelowi dachówek ceramicznych lub cementowych. Wszystkie montowane są na specjalnej aluminiowej dachówce (modele ceramiczne) lub cementowej (modele cementowe), której kształt oraz kolor są identyczne z dachówką podstawową (wyjątek od tej zasady stanowią noski, mocowane bezpośrednio na ceramicznej dachówce podstawowej).

Każdy element jest wykonany z materiałów najwyższej jakości, co zapewnia maksymalną wytrzymałość oraz trwałość. Odpowiednio dobrane akcesoria sprawiają, że dach jest w stanie sprostać nawet największym wyzwaniom.

Więcej informacji o tym, co oprócz omówionych rozwiązań powinno znaleźć się na dachu, aby był on estetyczny, funkcjonalny, trwały i zapewniał bezpieczeństwo tym, którzy pod nim zamieszkają można znaleźć w naszym materiale wideo.

 

Zapisz się do naszego Newslettera
i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.

 

Czytaj również

DOBRA TAŚMA PODGĄSIOROWA - TRWAŁA OCHRONA KALENICY I NAROŻY DACHU

Do miejsc najbardziej narażonych na negatywny wpływ warunków atmosferycznych należą kalenica oraz naroża dachu. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej taśmy podgąsiorowej oraz poprawne zamontowanie jej na połaci przez dekarza. Na co należy zwrócić uwagę wybierając taśmę podgąsiorową, aby mieć pewność, że zyskamy dobry dach na lata?

WYBIERAMY SYSTEM BEZPIECZNEJ KOMUNIKACJI DACHOWEJ

Kominki dachowe są istotną częścią systemu wentylacji pomieszczeń lub odpowietrzania instalacji sanitarnych w domu. 

Odpowiednio zaprojektowany pozwala uniknąć najbardziej dotkliwych problemów, jakie może powodować długo utrzymująca się wilgoć. 

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE MEMBRANY DACHOWEJ?

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE MEMBRANY DACHOWEJ?

Solidny dach stanowi zwieńczenie komfortowego, bezpiecznego domu. To właśnie on w dużej mierze odpowiada za ochronę naszego domu przed wilgocią oraz zbyt wysokimi lub niskimi temperaturami. Ten element konstrukcji jest szczególnie narażony na wiatr, deszcz oraz inne zjawiska atmosferyczne. 
 


Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.