Wizualizacja domu z dachówką CREATON – sposób na udany wybór produktu na dach

Wizualizacja domu z dachówką CREATON – sposób na udany wybór produktu na dach

Jeszcze nigdy w historii świata rozwój technologiczny nie postępował tak szybko, jak obecnie. O ile w życiu naszych przodków przeobrażenia cywilizacyjne pojawiały się w nieco większych odstępach czasowych, to już my doświadczamy tych zmian w rekordowym tempie. Jak wykorzystać nowoczesną technologię w procesie planowania i wyboru dachówki marki CREATON?

 

Nowoczesne technologie w codziennym życiu

Przemysł, robotyzacja, sztuczna inteligencja, a przede wszystkim digitalizacja dosłownie z dnia na dzień zmieniają się na naszych oczach. Wirtualna rzeczywistość niejednokrotnie determinuje codzienne życie. 

Swobodnie komunikujemy się w sieci, korzystamy z rozlicznych platform ułatwiających dostęp do wszelkich form aktywności naszej codzienności. Zaczynając od załatwienia spraw urzędowych, poprzez dokonywanie różnych rezerwacji, a na zwykłych zakupach kończąc. Jeśli już mowa o tych ostatnich, to trzeba przyznać, że właśnie w tej sferze Internet dosłownie zrewolucjonizował nasze przyzwyczajenia.

Wizualizacja domu z dachówką CREATON

Do tej pory musieliśmy udać się do danego sklepu lub hurtowni, teraz możemy swobodnie obejrzeć i zamówić produkt online, a firma dostarczy nam go pod wskazany adres. Najnowsze dokonania technologiczne zmieniają jednak nie tylko sposób zakupu, ale wprowadzają też całkiem nową jakość w kwestii jego właściwego wyboru. 

Bowiem o ile dopasowanie produktu do naszych oczekiwań nie stanowi problemu w przypadku np. ubrania, które swobodnie możemy zwrócić, to już kwestia wirtualnej „przymiarki” materiałów budowlanych, w tym dachówek ceramicznych lub dachówek cementowych, akcesoriów dachowych, i połączenia ich w spójną całość, nie jest zadaniem tak prostym.

Rola wizualizacji w procesie budowy domu

Rola wizualizacji w procesie budowy domu

Budowa własnego, wymarzonego domu jest tego najlepszym przykładem. Zazwyczaj w takim przypadku dysponujemy narysowanym przez architekta projektem, często dodatkowo zobrazowanym za pomocą profesjonalnych wizualizacji. Ale co zrobić, gdy zamiast np. zaproponowanej elewacji w beżowej tonacji zdecydujemy się na ciemną? Albo też, gdy okazyjnie zakupimy okna w innym kolorze? A może mamy już dom, tylko chcemy go wyremontować i wymienić częściowo materiały? Jak sprawnie połączyć wszystkie widoczne detale domu, a przede wszystkim najbardziej okazały jego element, jakim jest pokrycie dachowe?

Nie każdy z nas jest przecież obdarzony dużą wyobraźnią przestrzenną, nie wszyscy też będziemy umieli estetycznie dobrać właściwe pod względem rozmiarów i kolorystyki produkty. Jeśli nie mamy wyjątkowego zmysłu plastycznego, skąd będziemy widzieli, czy całość zachwyci nas harmonijnym wyglądem? W takiej sytuacji jeszcze do niedawna skazani byliśmy na ryzyko i dobór „w ciemno”, ewentualnie czasochłonne i nie zawsze skuteczne przerysowywanie lub zamawianie dodatkowych wizualizacji u architektów.

Nowy standard wyboru produktów na dach

Na szczęście wspomniany szybki rozwój techniki, w tym szczególnie związany z metodologią CAD i 3D, czyli wspomaganym komputerowo, również przestrzennym projektowaniem przychodzi nam z pomocą. Nakładanie wizualnej warstwy na zaprojektowane, a nawet powstałe w rzeczywistym świecie obiekty jeszcze nigdy nie było tak proste. Możemy więc sami „zabawić” się w wykwalifikowanego „wizualizatora”, wirtualnie dopasowywać poszczególne elementy i w ten sposób tworzyć wymarzony, estetyczny dom. Oczywiście, by ostatecznie móc korzystać z takiej opcji, potrzebna jest też znajomość oferty producentów materiałów budowlanych. Nie tworzymy przecież całkowicie wirtualnego obiektu, tylko będziemy go budować w oparciu o konkretne rozwiązania i modele dostępne na rynku.

CREATON Polska, wiodący producent pokryć i akcesoriów dachowych, od lat wykorzystuje zdobycze techniki do produkcji materiałów o najwyższej jakości, jak i w celu ułatwienia komunikacji oraz procesu zakupowego swoim klientom. Jednym z wprowadzonych niedawno przez firmę rozwiązań jest zainstalowanie w wybranych punktach sprzedaży w całej Polsce infokiosków CREATON, czyli multimedialnych urządzeń, za pomocą których każdy może w przystępny, wręcz intuicyjny sposób wybrać i dopasować konkretne modele dachówek do planowanego domu.

Infokioski CREATON – rewolucyjne rozwiązanie w branży

Jak działa takie interaktywne urządzenie i w jakim stopniu może być dla nas przydatne? Otóż system jest bardzo prosty. Wystarczy w punkcie sprzedaży (aktualna lista dostępna jest tutaj) zeskanować smartfonem umieszczony na dachówkach kod QR, a następnie sczytać go w infokiosku CREATON. 

Na ekranie pojawi się model dachówki wykonany w technologii 3D, który można dokładnie obejrzeć, obracając go o 360°, poznać jego najważniejsze cechy, a nawet zobaczyć na konkretnych realizacjach domów. Przy pomocy praktycznego konfiguratora wybrany model dachówki CREATON możemy zwizualizować na kilku wariantach dachu.

Co więcej, stworzymy trójwymiarowy model przyszłego domu, dobierając do pokrycia dachowego pasujący kolor elewacji oraz stolarki. Następnie gotowy projekt wysyłamy na swój adres e-mail w formie linku do wizualizacji 3D i w dowolnej chwili oglądamy go na komputerze, tablecie lub smartfonie. Takie działania zazwyczaj są podstawowym narzędziem komunikowania się architekta lub inżyniera z klientem i jednocześnie najbardziej efektowną oraz efektywną metodą prezentacji produktu.

Stworzenie własnych wizualizacji w infokioskach CREATON jest innowacyjną w tej branży metodą prezentacji produktów, dającą ogrom możliwości dostępnych wcześniej tylko dla wyspecjalizowanych firm. Dziś każdy z nas, planując budowę domu i wybierając rozwiązania dachowe marki CREATON, może dopasować je tak, by spełniły nasze oczekiwania w kwestii funkcjonalności i zarazem zewnętrznej estetyki.

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.


Nasze bezpłatne poradniki

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.


Czytaj również


Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.