FINESSE i NOBLESSE – dwa rodzaje powierzchni glazurowanej stosowane na dachówkach CREATON

FINESSE i NOBLESSE – dwa rodzaje powierzchni glazurowanej stosowane na dachówkach CREATON

Czy wiesz, że CREATON oferuje dwa rodzaje powierzchni glazurowanych na swoich dachówkach ceramicznych? Sprawdź, czym się różnią między sobą i jakie mają zalety.

Powłoki glazurowane FINESSE i NOBLESSE to dwa rodzaje powierzchni, obok naturalnej i angobowanej NUANCE, które są stosowane przez CREATON na oferowanych dachówkach ceramicznych.

Powierzchnie te cechują się widocznym połyskiem i są łatwiejsze w utrzymaniu czystości od pozostałych dwóch powłok. Każda z nich, zarówno powierzchnia glazurowana FINESSE, jak i NOBLESSE, składa się z tych samych składników: mielonej gliny, mielonego wstępnie stopionego szkła oraz pigmentów nadających kolor dachówkom. Mieszanina tych składników nakładana jest na powierzchnię dachówek, na przykład TITANIA lub DOMINO w postaci płynnej, bezpośrednio przed ich wypaleniem w temperaturze przekraczającej 1 000°C.

Po wypaleniu powierzchnia staje się integralną częścią dachówki, uzyskując równocześnie odpowiednią wytrzymałość. Obie powłoki różnią się ilością szkła w swoim składzie. W mieszaninie NOBLESSE szkła jest znacznie więcej, nawet 90% objętości, co wpływa na większą ilość światła odbijającego się od powierzchni. 

FINESSE i NOBLESSE – dwa rodzaje powierzchni glazurowanej stosowane na dachówkach CREATON
FINESSE i NOBLESSE – dwa rodzaje powierzchni glazurowanej stosowane na dachówkach CREATON

W przypadku dachówki ceramicznej TITANIA kolor ten również cechuje widoczna marmurkowatość powierzchni. Dachówka FINESSE także odznacza się wyraźnym połyskiem, jednak w porównaniu do NOBLESSE jest on zauważalnie mniejszy, gdyż zawartość szkła w mieszance wynosi 60-80% objętości. 

Dlatego NOBLESSE nazywana jest potocznie glazurą szlachetną, a FINESSE – glazurą. Dachówki z powierzchnią FINESSE są też tańsze, co wynika z ceny mieszaniny nakładanej na lico dachówki.

 

Zapisz się do naszego Newslettera
i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz E-book 
Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej. 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów.

 

Czytaj również

DACHÓWKA W CZERWONYM KOLORZE – SPOSÓB NA PONADCZASOWY DACH

DACHÓWKA W CZERWONYM KOLORZE – SPOSÓB NA PONADCZASOWY DACH
 

Dom to nie tylko miejsce, w którym mieszkamy. To również architektoniczna konstrukcja, w której każdy, nawet najdrobniejszy element odgrywa istotną rolę i powinien komponować się z całością budynku. W tej układance bardzo ważny jest dach, głównie ze względu na fakt, że jest jedną z najbardziej wyeksponowanych części naszej posiadłości. 

CO WPŁYWA NA JAKOŚĆ DACHÓWEK CERAMICZNYCH?

CO WPŁYWA NA JAKOŚĆ DACHÓWEK CERAMICZNYCH?


Jakość zastosowanego surowca, proces produkcji, kontrola gotowych wyrobów oraz sposób dostarczenia ich do końcowego odbiorcy to kluczowe czynniki, które decydują o walorach użytkowych i estetycznych naszego przyszłego dachu. 

 

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE MEMBRANY DACHOWEJ?

JAK ZBUDOWANA JEST DOBRA DACHÓWKA CERAMICZNA?


Solidny dach nad głową to bezpieczeństwo, skuteczna ochrona i element wpływający na wygląd całego budynku. Czy wiesz jak wybrać dobrą dachówkę ceramiczną, która sprawi, że dach będzie zachwycał przez długi czas? Tylko produkt o wyróżniającej estetyce i przemyślanej budowie może cechować się świetnymi parametrami użytkowymi.

Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.