Dachówka ceramiczna holenderka płaska

Ceramiczna holenderka płaska – dachówka, która jest zawsze na czasie

Ceramiczna holenderka płaska to dachówka o uniwersalnym, klasycznym kształcie. Model ten dostępny jest w wielu różnych rozmiarach oraz kolorach. Dzięki temu znakomicie sprawdza się na niemal każdej połaci oraz typie dachu. Holenderka płaska ze względu na swoje liczne zalety jest rozwiązaniem niezwykle popularnym i często sugerowanym przez biura architektoniczne w gotowych projektach.

 

Klasyczny wzór w nowoczesnym wydaniu

Holenderka płaska stanowi odmianę klasycznej dachówki esówki. Łączy więc w sobie elementy tradycyjnego wzornictwa (nawiązującego do włoskiej architektury renesansowej) z nowoczesnym designem. Uzyskana w ten sposób ponadczasowa elegancja sprawia, że każdy dach pokryty ceramiczną holenderką płaską nabiera atrakcyjnego wyglądu. 

Dzięki temu dachówka ta sprawdza się zarówno w budownictwie nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Jest zawsze rozwiązaniem na czasie.

Ceramiczna holenderka płaska to dachówka o uniwersalnym, klasycznym kształcie

Holenderki płaskie są cenione i chętnie wybierane przez inwestorów również ze względu na różnorodność estetyczną. Dostępne na rynku modele posiadają bogatą paletę kolorów, zawierającą zarówno odcienie klasyczne – czerwony, miedziany oraz brązowy, jak i nowoczesne – szary, antracytowy czy czarny.

Ceramiczna holenderka płaska to dachówka o uniwersalnym, klasycznym kształcie

Dodatkowo, ich powłoka może być błyszcząca (dzięki zastosowaniu powierzchni glazurowanej) lub półmatowa bądź matowa (w efekcie użycia odpowiedniej powierzchni angobowanej).

Osoby szukające połączenia klasycznej formy z wyróżniającą elegancją zwrócą uwagę na wersje dachówek z dodatkowymi uszlachetnieniami, na przykład na znajdującą się w ofercie marki CREATON kryształową glazurą NOBLESSE. Dzięki dodaniu błyszczących drobinek do glazurowanej powierzchni powstaje jedna z najbardziej efektownych powłok dostępnych obecnie na rynku. Wszystkie z tych możliwości sprawiają, że dachówkę holenderkę płaską z łatwością dopasujemy wizualnie do każdego dachu, niezależnie od stylu budynku oraz jego najbliższego otoczenia.

Na rynku znajdziemy także modele barwione w masie, które w całym przekroju posiadają jednolitą barwę. Dzięki temu nie ma potrzeby ich malowania w miejscach cięć lub ewentualnych uszkodzeń. Tego rodzaju dachówka wyróżnia się wyjątkową estetyką. W porównaniu z innymi modelami wykazuje również większą odporność na mróz i szkodliwe działanie czynników środowiska. Przykładem takiego produktu w ofercie CREATON jest dachówka PREMION. Zalety te czynią z holenderek płaskich rozwiązanie modne i popularne, szeroko polecane przez architektów oraz przedstawicieli branży dekarskiej.

Dachówka idealna na każdy dach

Uniwersalny charakter ceramicznej holenderki płaskiej nie wynika jednak wyłącznie z jej walorów estetycznych. Olbrzymie znaczenie ma również fakt, iż dachówki tego typu można montować na dachach o różnym kącie nachylenia. Doskonałym przykładem może być dachówka FUTURA marki CREATON. Przedział kątów nachylenia połaci, na którym można ją zamontować, jest niezwykle szeroki. Zaczyna się od prawie płaskich dachów o nachyleniu wynoszącym zaledwie 7° i sięga do niemal pionowych powierzchni, liczących około 90°.  Każdą holenderkę płaską marki CREATON można zastosować przy kącie nachylenia wynoszącym już 10° wraz z odpowiednią membraną. Jest to cecha wyróżniająca te produkty pośród dachówek ceramicznych dostępnych na rynku.

Co więcej, oferowane przez producentów holenderki płaskie są dostępne w wielu rozmiarach. Możemy znaleźć rozwiązania o małych wymiarach (250 x 410 mm), jak na przykład HARMONIE. Jest to najmniejsza holenderka płaska w ofercie CREATON. Na rynku dostępne są również modele, których imponujący wymiarami format przekłada się na ekonomiczne zużycie. Może one wynosić nawet około 8-9 sztuk na 1m2 dachu. Często są to więc produkty o niezwykle korzystnym stosunku ceny do jakości. Jako przykłady można wskazać dachówki TITANIA, MAGNUM oraz BALANCE.

Uniwersalny charakter ceramicznej holenderki płaskiej

Dzięki temu bez trudu jesteśmy w stanie wybrać produkt dopasowany do różnych powierzchni połaci. Holenderka płaska jest łatwa w montażu i sprawdza się na wielu rodzajach dachów, niezależnie od ich architektury. Będzie więc doskonałym wyborem także w przypadku mniej typowych konstrukcji: dachów mansardowych czy pulpitowych. Uzyskanie spójnego wyglądu dachu ułatwi nam również dostęp do bogatej gamy dodatków oraz dachówek funkcyjnych - bocznych, bocznych połówkowych, dwufalowych, pulpitowych czy mansardowych. Wszystkie modele dostępne są w wersjach spójnych kolorystycznie i estetycznie z dachówkami połaciowymi, a także akcesoriami montażowymi.

Dzięki ceramicznej holenderce płaskiej możemy stworzyć niepowtarzalne pokrycie dachowe o imponującym wyglądzie. Ten rodzaj dachówki zachwyca nie tylko efektem wizualnym, ale również funkcjonalnością i trwałością. To znakomity wybór dla osób ceniących ponadczasowe, dopracowane w najmniejszym detalu rozwiązania. Subtelna gra światła na powierzchni dachówki sprawi, że gotowa połać dachu wyróżniać się będzie na tle innych.

 

Zapisz się do naszego Newslettera
i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz E-book 
Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej. 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów.

 

Czytaj również

Dachówki ceramiczne na dachy o nachyleniu połaci od 7° - 1

DACHÓWKI CERAMICZNE NA DACHY O NACHYLENIU POŁACI OD 7°

Mały kąt nachylenia dachu znacząco ogranicza wybór pokrycia. Na płaskich lub tych o kącie nachylenia wynoszącym zaledwie 12° sprawdzają się głównie papa, blacha lub dach zielony. Ale nie tylko! Na prawie płaskiej połaci można także zastosować cenione i ponadczasowe dachówki ceramiczne.

KIEDY WARTO KUPIĆ NA SWÓJ DACH DACHÓWKĘ BARWIONĄ W MASIE?

KIEDY WARTO KUPIĆ NA SWÓJ DACH DACHÓWKĘ BARWIONĄ W MASIE?


Barwienie w masie to proces polegający na nadaniu jednolitej barwy dachówce ceramicznej w całym jej przekroju. Takie rozwiązanie podnosi walory estetyczne całej połaci kosztem wyższej ceny produktu za 1 m2
 

DACHÓWKA CERAMICZNA – JAKIE MOŻE MIEĆ KOLORY?

DACHÓWKA CERAMICZNA – JAKIE MOŻE MIEĆ KOLORY?

Kolor dachówki ceramicznej ma ogromne znaczenie dla wyglądu dachu jaki i samego budynku. Musi być spójny z barwą elewacji, koncepcją architektoniczną, otoczeniem oraz oczywiście powinien być zgodny z indywidualnymi gustami mieszkańców. 
 

Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.