Dachówka ceramiczna holenderka płaska

Ceramiczna holenderka płaska – dachówka, która jest zawsze na czasie

Ceramiczna holenderka płaska to dachówka o uniwersalnym, klasycznym kształcie. Model ten dostępny jest w wielu różnych rozmiarach oraz kolorach. Dzięki temu znakomicie sprawdza się na niemal każdej połaci oraz typie dachu. Holenderka płaska ze względu na swoje liczne zalety jest rozwiązaniem niezwykle popularnym i często sugerowanym przez biura architektoniczne w gotowych projektach.

 

Klasyczny wzór w nowoczesnym wydaniu

Holenderka płaska stanowi odmianę klasycznej dachówki esówki. Łączy więc w sobie elementy tradycyjnego wzornictwa (nawiązującego do włoskiej architektury renesansowej) z nowoczesnym designem. Uzyskana w ten sposób ponadczasowa elegancja sprawia, że każdy dach pokryty ceramiczną holenderką płaską nabiera atrakcyjnego wyglądu. 

Dzięki temu dachówka ta sprawdza się zarówno w budownictwie nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Jest zawsze rozwiązaniem na czasie.

Ceramiczna holenderka płaska to dachówka o uniwersalnym, klasycznym kształcie

Holenderki płaskie są cenione i chętnie wybierane przez inwestorów również ze względu na różnorodność estetyczną. Dostępne na rynku modele posiadają bogatą paletę kolorów, zawierającą zarówno odcienie klasyczne – czerwony, miedziany oraz brązowy, jak i nowoczesne – szary, antracytowy czy czarny.

Ceramiczna holenderka płaska to dachówka o uniwersalnym, klasycznym kształcie

Dodatkowo, ich powłoka może być błyszcząca (dzięki zastosowaniu powierzchni glazurowanej) lub półmatowa bądź matowa (w efekcie użycia odpowiedniej powierzchni angobowanej).

Osoby szukające połączenia klasycznej formy z wyróżniającą elegancją zwrócą uwagę na wersje dachówek z dodatkowymi uszlachetnieniami, na przykład na znajdującą się w ofercie marki CREATON kryształową glazurą NOBLESSE. Dzięki dodaniu błyszczących drobinek do glazurowanej powierzchni powstaje jedna z najbardziej efektownych powłok dostępnych obecnie na rynku. Wszystkie z tych możliwości sprawiają, że dachówkę holenderkę płaską z łatwością dopasujemy wizualnie do każdego dachu, niezależnie od stylu budynku oraz jego najbliższego otoczenia.

Na rynku znajdziemy także modele barwione w masie, które w całym przekroju posiadają jednolitą barwę. Dzięki temu nie ma potrzeby ich malowania w miejscach cięć lub ewentualnych uszkodzeń. Tego rodzaju dachówka wyróżnia się wyjątkową estetyką. W porównaniu z innymi modelami wykazuje również większą odporność na mróz i szkodliwe działanie czynników środowiska. Przykładem takiego produktu w ofercie CREATON jest dachówka PREMION. Zalety te czynią z holenderek płaskich rozwiązanie modne i popularne, szeroko polecane przez architektów oraz przedstawicieli branży dekarskiej.

Dachówka idealna na każdy dach

Uniwersalny charakter ceramicznej holenderki płaskiej nie wynika jednak wyłącznie z jej walorów estetycznych. Olbrzymie znaczenie ma również fakt, iż dachówki tego typu można montować na dachach o różnym kącie nachylenia. Doskonałym przykładem może być dachówka FUTURA marki CREATON. Przedział kątów nachylenia połaci, na którym można ją zamontować, jest niezwykle szeroki. Zaczyna się od prawie płaskich dachów o nachyleniu wynoszącym zaledwie 7° i sięga do niemal pionowych powierzchni, liczących około 90°.  Każdą holenderkę płaską marki CREATON można zastosować przy kącie nachylenia wynoszącym już 10° wraz z odpowiednią membraną. Jest to cecha wyróżniająca te produkty pośród dachówek ceramicznych dostępnych na rynku.

Co więcej, oferowane przez producentów holenderki płaskie są dostępne w wielu rozmiarach. Możemy znaleźć rozwiązania o małych wymiarach (250 x 410 mm), jak na przykład HARMONIE. Jest to najmniejsza holenderka płaska w ofercie CREATON. Na rynku dostępne są również modele, których imponujący wymiarami format przekłada się na ekonomiczne zużycie. Może one wynosić nawet około 8-9 sztuk na 1m2 dachu. Często są to więc produkty o niezwykle korzystnym stosunku ceny do jakości. Jako przykłady można wskazać dachówki TITANIA, MAGNUM oraz BALANCE.

Uniwersalny charakter ceramicznej holenderki płaskiej

Dzięki temu bez trudu jesteśmy w stanie wybrać produkt dopasowany do różnych powierzchni połaci. Holenderka płaska jest łatwa w montażu i sprawdza się na wielu rodzajach dachów, niezależnie od ich architektury. Będzie więc doskonałym wyborem także w przypadku mniej typowych konstrukcji: dachów mansardowych czy pulpitowych. Uzyskanie spójnego wyglądu dachu ułatwi nam również dostęp do bogatej gamy dodatków oraz dachówek funkcyjnych - bocznych, bocznych połówkowych, dwufalowych, pulpitowych czy mansardowych. Wszystkie modele dostępne są w wersjach spójnych kolorystycznie i estetycznie z dachówkami połaciowymi, a także akcesoriami montażowymi.

Dzięki ceramicznej holenderce płaskiej możemy stworzyć niepowtarzalne pokrycie dachowe o imponującym wyglądzie. Ten rodzaj dachówki zachwyca nie tylko efektem wizualnym, ale również funkcjonalnością i trwałością. To znakomity wybór dla osób ceniących ponadczasowe, dopracowane w najmniejszym detalu rozwiązania. Subtelna gra światła na powierzchni dachówki sprawi, że gotowa połać dachu wyróżniać się będzie na tle innych.

 

Zapisz się do naszego Newslettera
i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.

 

Czytaj również

Dachówki ceramiczne na dachy o nachyleniu połaci od 7° - 1

DACHÓWKI CERAMICZNE NA DACHY O NACHYLENIU POŁACI OD 7°

Mały kąt nachylenia dachu znacząco ogranicza wybór pokrycia. Na płaskich lub tych o kącie nachylenia wynoszącym zaledwie 12° sprawdzają się głównie papa, blacha lub dach zielony. Ale nie tylko! Na prawie płaskiej połaci można także zastosować cenione i ponadczasowe dachówki ceramiczne.

KIEDY WARTO KUPIĆ NA SWÓJ DACH DACHÓWKĘ BARWIONĄ W MASIE?

KIEDY WARTO KUPIĆ NA SWÓJ DACH DACHÓWKĘ BARWIONĄ W MASIE?


Barwienie w masie to proces polegający na nadaniu jednolitej barwy dachówce ceramicznej w całym jej przekroju. Takie rozwiązanie podnosi walory estetyczne całej połaci kosztem wyższej ceny produktu za 1 m2
 

DACHÓWKA CERAMICZNA – JAKIE MOŻE MIEĆ KOLORY?

DACHÓWKA CERAMICZNA – JAKIE MOŻE MIEĆ KOLORY?

Kolor dachówki ceramicznej ma ogromne znaczenie dla wyglądu dachu jaki i samego budynku. Musi być spójny z barwą elewacji, koncepcją architektoniczną, otoczeniem oraz oczywiście powinien być zgodny z indywidualnymi gustami mieszkańców. 
 


Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.