Zintegrowany dach fotowoltaiczny VARIO to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnego domu

Co sprawia, że zintegrowany dach fotowoltaiczny VARIO to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnego domu?

System fotowoltaiczny VARIO – nowość w ofercie CREATON Polska – to wyjątkowy produkt, który znakomicie sprawdza się na każdym rodzaju dachu. Szczególnie dobrze współgra jednak z domami nowoczesnymi. Dzięki swojemu innowacyjnemu designowi nie tylko świetnie wpisuje się w ich estetykę, ale oferuje także liczne zalety – ponadprzeciętną wydajność, imponującą trwałość czy łatwość w obsłudze. Pełna integracja z dachem sprawia, że system VARIO stanowi idealny wybór dla osób, które pragną stworzyć dom oparty na najnowszych technologiach.

 

System VARIO – fotowoltaika dopracowana w każdym detalu

Nowoczesny dom powinna cechować ekologiczność, innowacyjność i funkcjonalność. W przypadku fotowoltaiki oznacza to korzystanie z instalacji wykorzystujących najnowsze technologie. System VARIO od starszych alternatyw odróżnia między innymi starannie dopracowana oraz zoptymalizowana budowa. Jej bazę stanowi specjalna podkonstrukcja, umożliwiająca pełną integrację z dachem, czego nie zapewniają konwencjonalne produkty. Połączenie wysokiej jakości membrany ProBLACK+, elementów drewnianych oraz płyt montażowych gwarantuje maksymalną szczelność połaci.

System VARIO – fotowoltaika dopracowana w każdym detalu
System VARIO marki CREATON również zwraca uwagę imponującymi parametram

Nowoczesność musi iść także w parze z trwałością oraz bezpieczeństwem. W tym przypadku system VARIO marki CREATON również zwraca uwagę imponującymi parametrami. Są one między innymi zasługą wykorzystania amerykańskich mikrofalowników Enphase zamiast standardowo używanych falowników stringowych. Niemniej istotną kwestią pozostaje wydajność, przekładająca się bezpośrednio na to, jak wiele czystej energii może pozyskać dane gospodarstwo, a tym samym jak bardzo jest ekologiczne. Zastosowane w ramach systemu VARIO panele fotowoltaiczne szwajcarskiej firmy Meyer Burger zapewniają w tym względzie ponadprzeciętne parametry. W porównaniu z konkurencyjnymi opcjami oferują one wyższy uzysk energii, aż do 20%. Co więcej, znakomicie radzą sobie także w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Potwierdzeniem ich żywotności i efektywności w dłuższej perspektywie czasowej jest najlepsza na rynku, 25-letnia gwarancja przyznawana na wydajność paneli oraz mikrofalowniki.

Rozwiązanie wpisane w estetykę nowoczesnych domów

Nowoczesne domy wyróżnia często charakterystyczna, minimalistyczna architektura z często dwuspadowym dachem. Popularne są między innymi proste bryły, zwarte formy i liczne przeszklenia. 

Na dachy tego typu obiektów najczęściej wybierane są płaskie dachówki, na przykład ceramiczna SIMPLA lub cementowa KAPSTADT w ciemnych odcieniach. W taką stylistykę świetnie wpisuje się system VARIO. Stosowane w nim panele fotowoltaiczne nie wystają ponad linię dachu. Dzięki temu tworzą wrażenie jednolitej, atrakcyjnie prezentującej się płaszczyzny. W efekcie powierzchnia całej połaci pozostaje równa oraz gładka. Co więcej, panele w wersji full black idealnie komponują się z aktualną modą na czarne pokrycia. Pełna integracja z dachem oraz fakt, iż cała instalacja jest kompatybilna ze wszystkimi dachówkami ceramicznymi i cementowymi marki CREATON, gwarantują piękny wygląd inwestycji z zachowaniem jej nowoczesnego charakteru.

System VARIO to produkt zasługujący na miano “technologii przyszłości”. Ze względu na swoje doskonałe parametry, atrakcyjną estetykę i ponadprzeciętną wydajność pozostaje rozwiązaniem najlepszym dla nowoczesnych domów. Instalacja CREATON również pod kątem funkcjonalności oraz wygody użytkowania stawia na nowe technologie, umożliwiając stałe monitorowanie oraz kontrolowanie działania instalacji za pomocą dedykowanej aplikacji Enlighten.

Oferta produktowa CREATON Polska dla inwestorów indywidualnych

Skontaktuj się z naszym Ekspertem

Oferta produktowa CREATON Polska dla inwestorów indywidualnych

Wyceń swoją instację fotowotaiczną


 

Oferta produktowa CREATON Polska dla inwestorów indywidualnych

dowiedz się więcej o systemie VARIO 


 

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze artykuły z naszego bloga oraz inne interesujące informacje dotyczące dachówek ceramicznych i cementowych wprost na Twój adres e-mail.


Nasze bezpłatne poradniki

Pobierz E-book Serwisowanie dachu

Pobierz poradnik dachowy Serwisowanie dachu

Praktyczny poradnik „Serwisowanie dachu – przegląd i konserwacja” został opracowany przez ekspertów CREATON z myślą o posiadaczach dachów wykonanych z dachówki ceramicznej lub cementowej.  

W publikacji zebrane zostały wszystkie niezbędne i zalecane czynności serwisowe, o których powinni pamiętać inwestorzy, którzy chcą cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez lata.
 

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz PORADNIK DACHOWY „ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE”

Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. 

W publikacji w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą przyszłym nabywcom cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.

Pobierz Podręcznik Dekarza CREATON

Pobierz 
Podręcznik Dekarza CREATON

Publikacja przeznaczona jest głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów, kierowników robót, Partnerów Handlowych firmy CREATON Polska oraz inwestorów. 

Jej głównym celem jest przejrzyste zaprezentowanie rzetelnych informacji i wiedzy dotyczącej prawidłowych sposobów montażu dachówek ceramicznych i cementowych marki CREATON oraz gamy oryginalny akcesoriów dachowych.


Czytaj również


Nasze produkty

CREATON oferuje Ci aż ponad 240 kombinacji kolorów, powierzchni i modeli do osiągnięcia założonego efektu. Wybierz dachówkę, która Cię interesuje.