Oficjalne połączenie spółek CREATON i TERREAL

Grupa CREATON – jeden z najstarszych producentów dachówek ceramicznych w Europie i TERREAL – francuski lider w zakresie ceramicznych materiałów budowlanych łączą siły na rzecz przyszłości.

Formalne połączenie CREATON i TERREAL, które nastąpiło z początkiem 2021 roku, stanowi nowy rozdział w rozwoju tych dwóch organizacji. „Przejęcie CREATON dla TERREAL ma znaczenie transformacyjne. Znacznie zwiększa wielkość i skalę naszej firmy, czyniąc nas europejskim liderem w dziedzinie dachówek ceramicznych. Robimy duży krok naprzód w naszej rentownej i zrównoważonej ścieżce wzrostu, a także w ekspansji naszej międzynarodowej obecności” – podkreśla Laurent Musy, Dyrektor Generalny TERREAL.

Efektem tego działania jest powstanie europejskiego lidera na rynku dachówek ceramicznych. Zajmuje on czołową pozycję we Francji, Niemczech, Polsce, Europie Południowo-Wschodniej, USA i Korei, ze znaczącą sprzedażą we Włoszech, krajach Beneluksu i Hiszpanii. CREATON i TERREAL to dwa giganty branży, których europejskie rynki doskonale się uzupełniają. Podczas gdy CREATON posiada szczególnie silną pozycję na rynkach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce i Europie Wschodniej, TERREAL jest aktywny we Francji i Europie Południowej.

Oficjalne połączenie spółek CREATON i TERREAL

Na styczniowym spotkaniu inauguracyjnym, transmitowanym na żywo z niemieckiego Wertingen, z udziałem Dyrektora Zarządzającego CREATON, dr. Sebastiana Dresse oraz Dyrektora Generalnego TERREAL, Laurenta Musy zapewniono, że działalność CREATON i TERREAL będzie kontynuowana w dotychczasowy sposób. Najbliższe miesiące zostaną poświęcone na identyfikację obszarów, w których synergia przyniesie najwięcej korzyści, a następnie, wykorzystanie ich w celu umocnienia pozycji obu firm. Grupa CREATON będzie również pracowała nad sfinalizowaniem odłączenia się od Grupy ETEX – dotychczasowego właściciela, które ma nastąpić do końca 2021 roku.