CREATON Polska wspiera Stowarzyszenie Piłki Ręcznej w Olkuszu

CREATON Polska wspiera Stowarzyszenie Piłki Ręcznej w Olkuszu

CREATON Polska, jako firma kierująca się w swojej działalności odpowiedzialnością za otaczający nas świat – również w skali lokalnej – od lat wspiera Stowarzyszenie Piłki Ręcznej w Olkuszu. Ten założony w 2009 roku żeński klub sportowy niedługo po debiucie trafił do ćwierćfinału Pucharu Polski. W 2015 r. awansował natomiast do I ligi polskiej w piłce ręcznej kobiet.

Wsparcie CREATON Polska jest dla klubu szczególnie istotne w trwającym nadal trudnym okresie pandemicznym, w którym samorządy nierzadko były zmuszone zredukować wydatki przeznaczone na sport. Sponsorowanie Stowarzyszenia Piłki Ręcznej to jedno z wielu działań CREATON Polska mających na celu wspieranie lokalnych inicjatyw. Firma od lat organizuje między innymi Bieg CREATON w podpoznańskim Widziszewie – imprezę będącą jednym z najstarszych w regionie wydarzeń o charakterze sportowym. Zawody te, wraz z biegami w Nowym Dębcu i Turkwi, wchodzą w skład Biegowego Grand Prix gminy Kościan.

W misję CREATON Polska wpisana jest także troska o ludzi. Firma aktywnie wspomaga Hospicjum w Chojnicach, zajmujące się osobami wymagającymi opieki lekarskiej, pielęgnacji oraz rehabilitacji, które z różnych przyczyn nie są w stanie funkcjonować w środowisku domowym.