CREATON Polska uczestniczyła w „Dniu Dekarza 2022” zorganizowanym przez PSD

CREATON Polska uczestniczyła w „Dniu Dekarza 2022” zorganizowanym przez PSD

23 lipca dekarze z całej Polski po raz kolejny obchodzili swoje branżowe święto. W tym roku Dzień Dekarza zorganizowany został przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy w Arłamowie, położonym w Górach Sanocko-Turczańskich. Gospodarzami wydarzenia byli członkowie Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia. CREATON Polska przygotowała specjalne stoisko i atrakcje dla uczestników wydarzenia.

 

Zgodnie z tradycją, obchody XXII Dnia Dekarza rozpoczęły się mszą świętą, tym razem w zabytkowej Bazylice Znalezienia Krzyża Świętego w Kalwarii Pacławskiej. Koncelebrowali ją kapelan Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy ks. Grzegorz Jaszczyk oraz kapelan Oddziału Biłgorajskiego ks. Andrzej Niedużak.

Główna część wydarzenia zorganizowana została na terenie kompleksu hotelowego Arłamów. Tam na uczestników Dnia Dekarza czekało stoisko przygotowane przez firmę CREATON Polska. Dekarze mogli spotkać się z ambasadorami marki CREATON – Marceliną Parchański i Bartłomiejem Lutym, Doradcami Handlowo-Technicznymi oraz ekspertami z Akademii CREATON – Michałem Kacprzakiem oraz Jarosławem Kostrzewą. Dekarze poruszali różne kwestie dotyczące produktów i rozwiązań oferowanych przez markę, jak i uczestniczyli w zaplanowanych przez przedstawicieli firmy specjalnych atrakcjach.

Dzień Dekarza 2022
Dzień Dekarza 2022

W ramach konkursów sprawdzających różne umiejętności dekarskie fachowcy rywalizowali ze sobą między innymi we wkręcaniu wkrętów na czas czy w biegu po krokwiach. Wiele emocji dostarczył także sportowy turniej siatkarski, który nawiązywał formą do rozgrywek finałowych Ligi Narodów w siatkówce mężczyzn.

Wieczorną, oficjalną część święta otworzyła Gala Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. W jej trakcie głos zabrał Bogdan Kalinowski – prezes organizacji, a także Andrzej Kurnik – prezes Oddziału Podkarpackiego. Podczas gali wręczono wyróżnienia „Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy”.

Dla dekarzy, którzy wzięli udział w tegorocznych obchodach święta, impreza stanowiła doskonałą okazję, aby odpocząć po pracowitym sezonie, ale także wymienić się doświadczeniami z innymi fachowcami i porozmawiać z przedstawicielami producentów materiałów dachowych.