CREATON Polska partnerem akcji „Dom z serca 2"

CREATON Polska partnerem akcji „Dom z serca 2”

Zainicjowana przez Budimex akcja charytatywna „Dom z serca" jest odpowiedzią świata biznesu na sytuację mieszkaniową polskich rodzin. W jej ramach firma wraz z partnerami buduje domy dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, która nie pozwala na samodzielne rozwiązanie problemów związanych z zapewnieniem rodzinie własnego dachu nad głową.

Udział w tym przedsięwzięciu wzięła firma CREATON Polska, lider na rynku dachówek ceramicznych. Jak zaznacza Rafał Ziółtkowski, Doradca Handlowo-Techniczny CREATON Polska „w filozofię i misję firmy nierozerwalnie wpisana jest odpowiedzialność: za nasze produkty, zatrudnionych pracowników, ale także środowisko oraz otaczający nas świat”.

W edycji „Dom z serca 2” objęto opieką ośmioosobową rodzinę z Brus, która w wyniku ciężkiej choroby dwojga dzieci została pozbawiona środków finansowych na dokończenie rozpoczętej już budowy. CREATON Polska przekazała dachówkę cementową GÖTEBORG z innowacyjną powierzchnią DURATOP PRO, dzięki której możliwe było wykonanie trwałego dachu, skutecznie chroniącego powstały dom. „Jesteśmy dumni, że możemy wziąć udział w tej szlachetnej inicjatywie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa, jakie gwarantuje własny dom” – dodaje przedstawiciel firmy.

Dzięki zaangażowaniu partnerów akcji starannie wykonany, zbudowany z materiałów najwyższej jakości budynek już wkrótce stanie się własnością Pani Iwony i Pana Krzysztofa oraz ich sześciorga dzieci.