Bieg CREATON Widziszewo 2022 z rekordową liczbą uczestników

31 lipca w położonym pod Poznaniem Widziszewie po raz kolejny odbył się „Bieg CREATON Widziszewo”. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 260 zawodników – dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Podczas jednego z najstarszych organizowanych w tym regionie wydarzeń o charakterze sportowym uczestnicy mogli zmierzyć się na dwóch dystansach – 5 oraz 10 kilometrów.

„Bieg CREATON Widziszewo 2022” stanowi trzeci etap Biegowego Gran Prix gminy Kościan. W skład tej imprezy wchodzą również: Zimowy Bieg Niedźwiedzia, Nocny Bieg o Podkowę Racotu oraz Bieg TOP FARMS w Turwi. Zawody odbyły się przy słonecznej pogodzie, choć dla części biegaczy problem stanowił upał i mocny wiatr. Na krótszym dystansie najlepszy czas uzyskał Tomasz Kozłowicz z Wielkiej Lipy. Pokonanie pięciokilometrowej trasy zajęło mu 16 minut i 15 sekund. Wśród pań zwyciężyła natomiast Zosia Teofilewska z Leszna z czasem 19 minut i 28 sekund.

Na 10-kilometrowym dystansie najszybszy okazał się Filip Jańczak ze Środy Wielkopolskiej z wynikiem 34 minuty i 10 sekund. Pośród kobiet najlepszy czas (39 minut) uzyskała Katsiaryna Ptashuk – zawodniczka, która w styczniu wygrała również Zimowy Bieg Niedźwiedzia. W rywalizacji mieszkańców Gminy Kościan – w biegu na 5 km zwyciężyli Hubert Mikołajczak z Darnowa i Monika Bamber z Kokorzyna. Najkrótszy czas w dłuższym wariancie uzyskali Marcin Browarczyk z Widziszewa oraz Monika Hauser-Giers z Nowego Lubosza.

Bieg CREATON Widziszewo 2022

CREATON Polska od lat włącza się w liczne działania charytatywne, społeczne, edukacyjne i sportowe na terenie całego kraju. Szczególnie stara się wspierać inicjatywy lokalne w powiatach olkuskim, chojnickim i widziszewskim, w których znajdują się zakłady produkcyjne firmy.

Kolejnym wydarzeniem w ramach Biegowego Gran Prix gminy Kościan będzie Bieg TOP FARMS im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi, zaplanowany na 1 października 2022 r. Zawody te zamkną tegoroczny cykl imprez oraz wyłonią ich finalnego zwycięzcę.