Bieg CREATON Widziszewo 2021

8 sierpnia br. w Widziszewie koło Poznania odbył się „Bieg CREATON Widziszewo 2021”. Jedno z najstarszych w regionie wydarzeń o charakterze sportowym, wraz z tymi w Nowym Dębcu i Turkwi, wchodzi w skład Biegowego Gran Prix gminy Kościan. Na starcie każdej z dwóch różnych tras o długości 5 i 10 km stanęło 130 zawodników. Widzowie mogli kibicować zarówno amatorom i tym, którzy pobiegli po raz pierwszy jak i zawodowcom oraz doświadczonym uczestnikom.

Najlepsza trójka w klasyfikacjach generalnych obu dystansów w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymała odznaczenia i nagrody finansowe. Pozostałym uczestnikom przyznane zostały pamiątkowe medale. Zawody zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie oraz Radę Sołecką w Widziszewie, przy wsparciu finansowym CREATON Polska sp. z o.o.

Działanie to wpisuje się w prowadzone już od lat przez CREATON Polska w różnych regionach naszego kraju działania charytatywne, edukacyjne i proekologiczne. Spółka szczególnie stara się wspierać różne lokalne inicjatywy w powiatach olkuskim, chojnickim i widziszewskim, w których zlokalizowane są zakłady produkcyjne CREATON.

Organizatorów wydarzenia o tak długiej tradycji cieszy fakt, że udało się zorganizować z sukcesem „Bieg CREATON Widziszewo 2021” po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Imprezie towarzyszyła wspaniała atmosfera stworzona przez licznie dopingującą publiczność, a na dodatek przy sprzyjającej, letniej i wakacyjnej pogodzie.

Wyniki biegu głównego oraz na 5 km dostępne na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl.