2021 – wyjątkowy rok dla CREATON Polska

2021 – wyjątkowy rok dla CREATON Polska

W 2021 roku kluczowe znaczenie dla CREATON Polska miało włączenie firmy, w ramach fuzji, do francuskiej grupy TERREAL. Jej efektem jest powstanie nowego lidera na europejskim rynku dachówek ceramicznych. Połączenie podmiotów otworzyło nowe, szerokie możliwości rozwoju, zwiększenia zasięgu działania i synergii rozwiązań produktowych dla wszystkich spółek wchodzących w skład powstałej organizacji.

Aby maksymalnie wykorzystać uzyskany potencjał, w ciągu ostatnich 12 miesięcy położono duży nacisk na konsolidację licznych procesów oraz wzajemną wymianę międzynarodowych doświadczeń między spółkami tworzącymi grupę. Pomimo trudnej sytuacji spowodowanej przez pandemię Covid-19, rok 2021 był bardzo korzystny dla CREATON Polska. Firma, która niezmiennie od lat znajduje się w czołówce producentów mających największy wpływ na rynek budowlany w kraju, osiągnęła niezwykle satysfakcjonujące, rekordowe wyniki. Miniony rok okazał się najlepszym w ponad 20-letniej historii spółki.

Było to możliwe przede wszystkim dzięki przemyślanej i konsekwentnej strategii biznesowej. Wysokim wynikom sprzyjała również dobra koniunktura na rynku materiałów budowlanych. 

2021 – wyjątkowy rok dla CREATON Polska

Sukces CREATON Polska został zauważony i doceniony – m.in. w minionym roku firma otrzymała nominację do nagrody „Budowlanej firmy roku”, a Dyrektor Zarządzający, Pan Marek Marchewka do tytułu „Osobowość Branży 2021” przyznawaną przez Kapitułę i Redakcję miesięcznika „Builder”.

W rok 2022 CREATON Polska wkracza jako lider jakości oraz innowacyjności w zakresie ciężkich pokryć dachowych o europejskim zasięgu. Spółka kompleksowo zarządza obecnością produktów marki CREATON na 8 rynkach zagranicznych, w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Dachówki produkowane w Polsce są także eksportowane do pozostałych państw Europy.

W nadchodzących miesiącach firma obchodzić będzie podwójny jubileusz: 10-lecia uruchomienia najnowocześniejszej w Europie fabryki dachówek ceramicznych w Widziszewie oraz 10-lecia istnienia na rynku jednej z najpopularniejszych dachówek ceramicznych – holenderki płaskiej TITANIA.