CREATON w Polsce – Dwie dekady istnienia i zaufanie tysięcy klientów

CREATON w Polsce 

 

CREATON Polska jest obecna na krajowym rynku już od ponad 20 lat. Przez ten czas firma zyskała uznanie w oczach dekarzy i zaufanie tysięcy klientów. 

Dachówki ceramiczne i cementowe marki CREATON wraz z oryginalnymi akcesoriami i elementami montażowymi to bogaty wachlarz sprawdzonych przez lata rozwiązań. Produkty dostępne w bogatej gamie kolorów i powierzchni to synonim najlepszego designu, doskonałej funkcjonalności i najdłuższej żywotności. 

Spółka posiada na terenie Polski 2 zakłady produkcyjne dachówek cementowych: w Olkuszu (województwo małopolskie) i w Chojnicach (województwo pomorskie) oraz najnowocześniejszą w Europie fabrykę dachówek ceramicznych w Widziszewie (województwo wielkopolskie). 

CREATON Polska obecnie ma w swoim portfolio produktowym 30 modeli dachówek, co w połączeniu z bogatą gamą kolorów i powierzchni daje aż 249 kombinacji.

CREATON w Polsce - fabryka w Widziszewie
CREATON w Europie – Wyróżniająca jakość od ponad 130 lat

CREATON w Europie – Wyróżniająca jakość od ponad 130 lat

 

Historia europejskiej marki CREATON zaczęła się dużo wcześniej. Już ponad 130 lat temu. Wtedy w 1884 roku Alois Berchtold założył pierwszy nowoczesny zakład produkujący dachówki ceramiczne w niemieckim Wertingen. 

Następnie, 50 lat później, Anton Ott uruchomił w Autenried swoją fabrykę pokryć ceramicznych. 

Połączenie tych dwóch organizacji w 1992 roku dało początek niemieckiej firmie CREATON Berchtold & Ott. 

Spółka CREATON Polska od początku czerpała wiedzę i doświadczenie z najstarszych i najlepszych w Europie zakładów produkujących ciężkie pokrycia dachowe dla swoich klientów w kraju.

CREATON Polska i partnerzy handlowi

Od początku istnienia firmy CREATON Polska przywiązujemy najwyższą wagę do budowania i zacieśniania relacji biznesowych. Dzięki naszym wieloletnim kontrahentom, których grono ciągle się powiększa, mamy możliwość nieustannego rozwoju. 

Nasze wspólne wysiłki sprawiają, że produkty marki CREATON dostępne są na terenie całej Polski i możemy zaspakajać rosnące wymagania rynku. 

Spółka CREATON Polska jest również odpowiedzialna za rozwój marki na rynkach w krajach nadbałtyckich i Europy Wschodniej: 

 • na Ukrainie (więcej informacji na www.creaton.ua)
 • Białorusi,
 • Litwie,
 • Łotwie,
 • Estonii
 • i w obwodzie kaliningradzkim,

gdzie coraz częściej na dachach można spotkać nasze rodzime produkty.

CREATON Polska i partnerzy handlowi

Najważniejsze wydarzenia w historii firmy
 

 • 1884, Wertingen - Założenie przez Aloisa Berchtolda pierwszego nowoczesnego zakładu produkującego dachówkę ceramiczną
 • 1992 - Utworzenie spółki CREATON Berchtold & Ott z połączenia dwóch firm wytwarzających pokrycia ceramiczne – Aloisa Berchtolda z Wertingen i Antona Ott z Autenried.
 • 1997, Polska -  Powstanie firmy EURONIT sp. z o.o. sprzedającej w Polsce importowane z Niemiec dachówki cementowe pod marką EURONIT.
 • 1999, Olkusz  - Uroczyste otwarcie 23 czerwca w Olkuszu najnowocześniejszego ówcześnie w Europie zakładu produkującego dachówkę cementową.
 • 2008, Kraków - Rozpoczęcie działalności przedstawicielstwa niemieckiej firmy CREATON oferującej znane w całej Europie ze swej wysokiej jakości dachówki ceramiczne.
 • 2009, Chojnice - Powstanie na Kaszubach drugiej fabryki dachówek cementowych należących do CREATON Polska.
 • 2011, Olkusz  - Konsolidacja dwóch spółek CREATON Polska i EURONIT w jedną firmę – Etex Building Materials Polska, która sprzedaje importowane produkty ceramiczne i wytwarzane w kraju – cementowe.
 • 2012, Widziszewo - Uroczyste otwarcie zakładu dachówki ceramicznej, trzeciej i największej fabryki należącej do CREATON Polska. Rozpoczęcie produkcji krajowych dachówek ceramicznych.
 • 2016, Olkusz  - Zmiana nazwy firmy z Etex Building Materials Polska na CREATON Polska.