Płyta falista z włóknocementu – uniwersalne pokrycie dachowe

Autor: CREATON Polska Data: 24-06-2018

Dach
Wymiana dachu

Płyta falista z włóknocementu – uniwersalne pokrycie dachowe

Płyta falista z włóknocementu marki CREATON to ekologiczne rozwiązanie do dachów i elewacji. Wytwarzana z naturalnych surowców, w oparciu o najnowocześniejsze procesy technologiczne, cieszy się popularnością zarówno w budownictwie mieszkaniowym, letniskowym, jak i gospodarczym oraz przemysłowym. Estetyczne płyty dostępne są w 3 profilach i różnorodnej gamie kolorystycznej. To znajoma forma podana w nowoczesnej odsłonie – materiał można wykorzystywać przy wymianie starych dachów i do pokrycia nowoczesnych budynków.

Budownictwo mieszkaniowe

Produkcja z naturalnych surowców, z zastosowaniem nowoczesnej technologii sprawia, że płyta falista z włóknocementu jest przyjazna dla środowiska i nie zawiera szkodliwego azbestu – idealnie nadaje się więc  do pokrycia budynków mieszkalnych całorocznych, jak i letniskowych. Na dachu z płyty falistej nie zbiera się woda, co eliminuję potrzebę stosowania folii paroprzepuszczalnej. Materiał ten jest także bardzo odporny na warunki atmosferyczne i grzyby oraz szkodniki.

Dobra absorpcja dźwięków przez płytę falistą z włóknocementu przekłada się na izolację akustyczną poddasza, zapewniając mieszkańcom komfort nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo, wysoka odporność płyty na ogień wpływa na bezpieczeństwo użytkowników domu.

W ofercie marki CREATON dostępne są 3 profile płyt w różnorodnej gamie kolorystycznej, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego odbiorcy. Bogaty wybór rozwiązań systemowych umożliwia stworzenie funkcjonalnego dachu.

Przemysł

Płyta falista z włóknocementu jest szybka i łatwa w montażu, dzięki czemu idealnie sprawdza się jako pokrycie dachowe w budynkach przemysłowych. Dodatkowe wzmocnienie włóknami zbrojeniowymi i paskami polipropylenowymi zapewnia jej wytrzymałość – wyrób spełnia wszelkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa.

Materiał ten nie ulega przegrzaniu, a pod połacią dachową nie powstają skropliny – możliwa jest więc rezygnacja z kosztownego systemu wentylacyjnego.  Płyta falista z włóknocementu marki CREATON może zostać zastosowana również jako pokrycie elewacji.

Rolnictwo

Naturalne składniki, z jakich wykonane są płyty faliste z włóknocementu, wpływają na jakość życia zwierząt w gospodarstwie rolnym. To pokrycie dachowe zapewnia również optymalną temperaturę oraz dopływ powietrza – nie nagrzewa się latem, zimą zaś nie powoduje ochłodzenia pomieszczenia gospodarczego. Stanowi również dobrą izolację akustyczną, co zapewnia trzodzie komfort w przypadku trudnych warunków atmosferycznych.

Płyta falista z włóknocementu  jest odporna na warunki zewnętrzne oraz wyjątkowo trudne, panujące w obiektach gospodarczych – wewnętrzne (nie ulega uszkodzeniu na skutek wysokiego stężenia amoniaku i siarkowodoru).

Trzy profile płyty dostępne w różnych kolorach pozwalają na dobranie odpowiedniej konfiguracji dla każdego gospodarstwa rolnego.

Oferta Płyty falistej
Dachówka ceramiczna – jakie może mieć kolory?

Płyta falista z włóknocementu – uniwersalne pokrycie dachowe

Dachówka ceramiczna – jakie może mieć kolory?
Płyta falista z włóknocementu marki CREATON to doskonałe, ekologiczne rozwiązanie dla dachów i elewacji we współczesnym budownictwie. Produkcja z naturalnych surowców, z zastosowaniem nowoczesnej technologii sprawia, że płyta falista z włóknocementu jest przyjazna dla środowiska i nie zawiera szkodliwego azbestu – idealnie nadaje się więc do pokrycia budynków mieszkalnych całorocznych, jak i letniskowych. Na dachu z płyty falistej nie zbiera się woda, co eliminuję potrzebę stosowania folii paroprzepuszczalnej.


Zobacz ofertę płyty falistej