Dachówka SIMPLA® marki CREATON w nowej odsłonie

Autor: CREATON Polska Data: 19-07-2018

Dachówka
Dachówka płaska
Model
Dachówka ceramiczna

Dostępna w nowej odsłonie dachówka ceramiczna SIMPLA® (edycja 2018) marki CREATON to obecnie jeden z najlepszych modeli płaskich na europejskim rynku. Tegoroczna edycja dachówki SIMPLA® wyróżnia się precyzją kształtu, wyjątkowym wzornictwem i najlepszymi parametrami użytkowymi. Ten produkt to efekt ponad 130-letniego doświadczenia marki CREATON w produkcji różnych dachówek ceramicznych w całej Europie, nowoczesnej technologii i licznych, zdobytych przez lata, opatentowanych rozwiązań konstrukcyjnych. 

Dachówka ceramiczna SIMPLA®, która pierwotnie pojawiła się na rynku w 2016, po wprowadzeniu dodatkowych zmian w procesie produkcji, z sukcesem powróciła do sprzedaży w obecnym roku. Niestety, pierwsza partia produktu pochodząca z 2016 roku, pomimo spełnienia wszelkich obowiązujących norm, okazała się niesatysfakcjonująca w zakresie bardzo wymagających wewnętrznych kryteriów oceny jakości firmy CREATON.

W związku z tym postanowiliśmy powrócić do „deski kreślarskiej” i dopracować proces tak, aby produkt oferowany naszemu Klientowi był idealny. Przez ostatnie półtora roku nasi eksperci wprowadzali zmiany konstrukcyjne oraz udoskonalili sam proces produkcyjny:

  • Zwiększona została precyzja nadawania kształtu dachówce SIMPLA® (edycja 2018), dzięki wykorzystaniu zmodyfikowanej, udoskonalonej formy oraz zmiany ożebrowania spodniego. Podjęcie takich działań wpłynęło znacząco na zwiększenie stabilności kształtu dachówki podczas procesu wypału.
  • Dzięki wprowadzeniu na etapie produkcji dachówki SIMPLA® (edycja 2018) dodatkowych, laserowych metod kontroli, mamy pewność, że nasz produkt spełnia wszystkie obowiązujące prawem normy oraz wysokie standardy produkcyjne obowiązujące w każdej z europejskich fabryk marki CREATON. 
  • Zostały zrewidowane i na nowo zdefiniowane wszystkie składowe procesu suszenia. Dobraliśmy najlepsze poziomy trzech kluczowych parametrów: wilgotności, temperatury i cyrkulacji powietrza.  
  • W efekcie naszych działań podjęliśmy również decyzję, że do uzyskania idealnej płaskiej dachówki ceramicznej, obok doskonałego surowca i zaawansowanej technologii bezdotykowego wypału w H kasetach, należy również zoptymalizować temperaturę wypału. Właśnie to zapewniło uzyskanie stabilnej płaskiej powierzchni. 

Aktualnie SIMPLA® (edycja 2018) jest jedną z najpiękniejszych i najtrwalszych ceramicznych dachówek płaskich dostępnych na europejskim rynku. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby uczynić ten model interesującą propozycją dla Wszystkich, którzy marzą o domu zapewniającym bezpieczeństwo, funkcjonalność i wpisującym się w nowoczesne trendy architektoniczne. Dla dachówki SIMPLA® (edycja 2018) oferujemy liczne oryginalne rozwiązania systemowe, podobnie jak dla pozostałych modeli z naszej oferty. Wkrótce gama kolorystyczna zostanie rozszerzona o kolejne powierzchnie i kolory.

Powrót modelu SIMPLA® w 2018 roku na rynki europejskie to wyraz naszego głębokiego przekonania, że propozycja ta jest produktem najwyższej jakości, dzięki któremu dach stanie się czymś niepowtarzalnym – „prywatną kolekcją sztuki”.

Dachówka SIMPLA® marki CREATON w nowej odsłonie
Dachówka SIMPLA® marki CREATON w nowej odsłonie
SIMPLA - płaska dachówka ceramiczna

Dlaczego Simpla jest tak wyjątkowa

SIMPLA - płaska dachówka ceramiczna
Wielkoformatowa dachówka ceramiczna SIMPLA® wyróżnia się wyjątkowym wzornictwem i najlepszymi parametrami użytkowymi charakteryzującymi dachówkę ceramiczną nowej generacji. 

Nowoczesna, płaska, o doskonałych proporcjach 300x500mm jest interesującą propozycją na dachy współczesnej, neomodernistycznej architektury. Zaawansowane rozwiązania technologiczne takie jak: wzmacniające ożebrowanie spodnie, unikalna konstrukcja zamków czy podwójne odprowadzanie wody z powierzchni dachu czynią z niej dachówkę trwałą, stabilną, wydajną i łatwą w montażu.

Dowiedz się więcej o dachówce SIMPLA