Dachówki cementowe - właściwości, zalety, walory użytkowe

Autor: CREATON Polska Data: 05-09-2018

Dachówka
Dachówka cementowa

Dachówki cementowe - właściwości, zalety, walory użytkowe

Dachówki cementowe są trwałe, ekologiczne i estetyczne. Wykonane z surowców pochodzenia naturalnego w oparciu o nowoczesną technologię produkcji i wysokie standardy jakości to pokrycie dachowe, które może śmiało konkurować z popularną blachodachówką.  

Łatwe w montażu, dostępne w bogatej palecie kolorów i wzorów, również jako dachówka płaska, są doskonałą propozycją dla każdego rodzaju dachu, niezależnie od stopnia skomplikowania projektu, nachylenia połaci i stylu architektury.


Czym wyróżniają się dachówki cementowe?

Dachówki cementowe marki CREATON są niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym posiadają szereg zalet, takich jak: 

  • szczelność (unikatowy podwójny zamek boczny oraz solidne zapory wodne zapobiegają zawilgoceniu i niszczeniu konstrukcji dachu), 
  • zabezpieczenie przed wnikaniem wody pod połać dachu oraz 
  • właściwości hydrofobowe, które sprawiają, że woda spływa z dachówki w postaci kropel, chroniąc dach przed osadzaniem się zanieczyszczeń (zapewnia to specjalna powłoka wykonana w technologii DURATOP PRO®). 
  • deszcz nie pozostawia smug, nawet na dachówce o czarnej barwie i czyści ją w naturalny sposób, a ryzyko zarastania dachówki mchem jest niewielkie. 
  • gładka i błyszcząca powłoka DURATOP PRO® wydobywa głębię każdego koloru, a także chroni dachówkę przed promieniowaniem UV, pozostawiając żywą, intensywną barwę przez lata.  
  • wyprodukowane z surowców niepalnych są ognioodporne. 
  • stosunkowo ciężkie, doskonale znoszą silne wiatry, a nawet stabilizują dom, zwłaszcza wykonany w konstrukcji szkieletowej. 
  • posiadają zwiększoną o 30% wytrzymałość mechaniczną w stosunku do założeń normy PN-EN 490.

Ponadto dachówki cementowe marki CREATON objęte są aż 30-letnim okresem gwarancji.


Na co zwracać uwagę przy wyborze dachówki cementowej? 

Przede wszystkim na jakość, walory użytkowe i estetykę. Dachówki oferowane przez CREATON cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów, a także są polecane przez fachowców - dekarzy. Produkowane z surowców naturalnych: piasku kwarcowego, cementu portlandzkiego, wody i barwników na bazie tlenków żelaza są materiałem całkowicie ekologicznym. Ekologia idzie w parze z technologią, która współcześnie pozwala uzyskać produkt o wysokich parametrach użytkowych, wydajny i ekonomiczny, wzbogacony o szeroki wachlarz systemowych akcesoriów funkcyjnych. 

Właściwie ułożone, z zachowaniem prawidłowej wentylacji połaci, nie wymagają praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Niestraszne im wichury, gradobicia, deszcze i śniegi. Dostępne 4 modele: GÖTEBORG, HEIDELBERG, VERONA oraz KAPSTADT (dachówka płaska) o zróżnicowanym kroju, wymiarach i modnej kolorystyce stanowią wyjątkową alternatywę dla współczesnych dachów prostych, jak i tych o skomplikowanej geometrii płaszczyzn - dachów wyróżniających się nowoczesnym designem i ponadprzeciętną estetyką.
Dachówki cementowe CREATON to nowy standard i najwyższa jakość na rynku

Zdobyte przez ponad 130 lat obecności na światowym rynku marki CREATON doświadczenie i wypracowane, oryginalne rozwiązania umożliwiły nam zaproponowanie dachówki cementowej w zupełnie nowej jakości, jakości CREATON.

Nasze nowoczesne powierzchnie dachówek cementowych stanowią harmonijne połączenie elegancji i funkcjonalności. Są gwarantem wypracowanej przez lata jakości i prestiżu.

Zobacz ofertę dachówek cementowych