Akcesoria marki CREATON gwarancją trwałości i estetyki dachu

Autor: CREATON Polska Data: 02-07-2018

Akcesoria dachowe
Dach
System dachowy

Akcesoria marki CREATON gwarancją trwałości i estetyki dachu

O doskonałych parametrach dachu ceramicznego decydują wszystkie elementy będące jego integralną częścią, w tym dachówki kształtowe, akcesoria funkcyjne i ozdobne, taśmy, folie i wiele innych. Choć określa się je mianem dodatkowych, pełnią bardzo istotne funkcje - nie tylko umożliwiają estetyczne wykończenie wszelkich krawędzi konstrukcji dachowej, komunikację z kominem czy wentylację, ale także stoją na straży trwałości dachu i bezpieczeństwa wszystkich, którzy pod nim zamieszkają. CREATON Polska zaleca montaż oryginalnych akcesoriów, ponieważ pominięcie niektórych może narazić nas na kosztowny remont lub konieczność ponownego ułożenia dachu.

Kompleksowe rozwiązania

Akcesoria dachowe marki CREATON są uzupełnieniem wszystkich typów i modeli dachówek ceramicznych: od nowoczesnych dachówek płaskich, po marsylki, esówki, karpiówki czy dachówki specjalne. Najbogatszy w Polsce asortyment wzorów, kolorów, rozmiarów i kształtów wraz z odpowiadającymi danej kolekcji akcesoriami, daje możliwość kompleksowego wykończenia dachu, na który firma CREATON  Polska udziela aż 50. letniej gwarancji.

Najwyższy standard wykończenia

Dach pokryty dachówką ceramiczną wymaga zachowania najwyższych standardów, z ceramicznymi elementami wykończeniowymi włącznie. Dachówki zwane kształtowymi służą do eleganckiego wykończenia szczytów (boczne), ułatwiają układanie dachówek wzdłuż skośnych krawędzi, takich jak grzbiety czy kosze (połówkowe), pozwalają na zakrycie zamków dachówki podstawowej (dwufalowe). Wśród istotnych zalet warto podkreślić, iż gąsiory wraz z łącznikami, dachówki kalenicowe wentylacyjne czy dachówki przelotowe pełnią podwójną rolę - umożliwiają zachowanie spójności architektonicznej dachu oraz chronią go przed wilgocią i zapewniają jeszcze lepszą szczelność. Osobną kategorię stanowi uniwersalna kolekcja ozdobnych dodatków i wykończenia kalenicy pasująca do każdej dachówki marki CREATON.

Skuteczna wentylacja połaci dachowej

Jednym ze sposobów wentylacji dachu, szczególnie dużych powierzchni, jest montaż dachówek wentylacyjnych, które tworzą dodatkowe miejsca wlotu powietrza pod pokrycie. Jednak najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest  połączenie kalenicy, dachówki wentylacyjnej i gąsiora mocowanych przy użyciu opatentowanego systemu FIRSTFIX®. Rozwiązanie to chroni konstrukcję nośną przed wilgocią, zabezpiecza przed przenikaniem deszczu i zmniejsza siłę wiatru podczas wichury. Ponadto FIRSTFIX® umożliwia tańszy i szybszy sposób mocowania gąsiorów za pomocą specjalnych klamer ze stali szlachetnej, bez stosowania łaty kalenicowej i konieczności użycia wsporników.

Za wentylację wewnątrz budynku odpowiedzialne są kominki odpowietrzające instalację sanitarną i kominki wentylacyjne. W skład kompleksowego systemu dachowego marki CREATON wchodzą idealnie komponujące się z powierzchnią dachu kominki ceramiczne SIGNUM®, które przyczyniają się również do uszczelnienia pokrycia w miejscu zakończenia kanałów wentylacyjnych.

Maksymalna szczelność

Zastosowanie oryginalnych akcesoriów dachowych pozwala również na uzyskanie maksymalnej szczelności dachu. W kompleksowym systemie dachowym CREATON Polska znajdują się wszystkie niezbędne do zapewnienia szczelności dachu akcesoria, takie jak klamry do gąsiorów oraz dachówek, umożliwiające profesjonalny montaż, a także taśmy i folie dachowe dostosowane pod względem grubości do kąta nachylenia połaci i modelu dachówki. Folie dachowe CREATON zapewniają duże bezpieczeństwo nawet przy małych kątach nachylenia, dzięki czemu pozwalają zminimalizować koszty konstrukcji dachu.

System dachowy opracowany przez ekspertów CREATON jest jednym z najbardziej kompletnych i innowacyjnych na rynku. Oprócz elementów wymienionych obejmuje także system asekuracyjny i ochrony przeciwśnieżnej, czyli między innymi: płotki, stopnie, ławy i pomosty wykonane z wysokiej jakości aluminium. Zapewnia dachom wszystko co niezbędne, od rozwiązań konstrukcyjnych po eleganckie wykończenie – pozwala stworzyć na dachu harmonijną kompozycję o jednolitej barwie i fascynującej linii.

Dachówka ceramiczna – jakie może mieć kolory?

Trwałe i bezpieczne akcesoria dachowe CREATON

Dachówka ceramiczna – jakie może mieć kolory?

O doskonałych parametrach dachu ceramicznego decydują wszystkie elementy będące jego integralną częścią, w tym dachówki kształtowe, akcesoria funkcyjne i ozdobne, taśmy, folie i wiele innych.

Zobacz ofertę akcesoriów